Rizeliler yönetti. 16 Yıldır AK Parti , daha öncede ANAP…
18 Temmuz 2019 Perşembe

FETÖ sempatizanı Çay TV den Kaçkar TV ye hain tezgah yemedi!

Rizeliler yönetti. 16 Yıldır AK Parti , daha öncede ANAP…

07 Eylül 2018 Cuma 11:36
Bu haber 607 kez okundu
Rizeliler yönetti.  16 Yıldır AK Parti , daha öncede ANAP…
 16 Yıldır AK Parti iktidarı,daha öncede ANAP iktidarı boyunca ülkemizi, bu kutsal toprakların yetiştirdiği insanlar yönetti.       

İlimizden çıkıp bölge illeri gezdiğimde,gözlerimden yaşlar geldi. Ülkemiz için sevinirken, ilim için, şehrim için ağladım durdum.

İstirham  ediyorummmm !!! her maddi  durumu müsait olan hemşehrilerim , Maçka Zigana yolunu kullanarak Gümüşhane  iline gitmenizdir, gidip de ilimiz de 2 Başbakan bir Devlet Başkanı çıkaran bu il’ de, gelen giden siyasiler, Bürokratlar ,Genel müdürler ,sivil toplum örgütleri, ilimizin abileri , ombusmanları , Devlet Başkanımızın memleketine ne katmışlar daha güzel gözlemlersiniz .Gümüşhane ili yeni baştan sekilledirilip, projelendirildi, küçük bir metropol şehir ortaya çıkarıldı. Bu eser Gümüşhane bürokratinin, siyasetçinin, vekillerinin ve oradaki yerel idare amirlerinin olduğu kadar bu projeleri hayata geçiren  AK Parti iktidarınındır.

Ayni şekilde çok övündügümüz  ovit  tünelini de dile  getireceğim. Sadece 12 km. lik tüp geçit, diyerek bizleri avunduran yerel idareciler. O yolun hem Rize bağlantısı ve hem de İspir bağlantısı duble yolu neden takip etmezsiniz.

Maçka Zigana tüneli bizden sonra başlamasına rağmen Duble yolu otoyol gibi yapılmıs,yolun üzerinde muhteşem tünellerde  kısa zamanda bitme noktasına gelmiştir.

ilimiz dışındaki yatırımlara bakıldığında Devlet başkanımızın ve Ak Parti iktidarının her seçimde trendinin neden sürekli yukarı çıktığı daha iyi anlamış olursunuz .

İlimizde, Hemşin ilçemizden başlayan  Çayeli ilcesine dağdan gelen yol projesi yarılanmıs olup durmuştur. Çayeli Madenli’ye kadar yapılan duble yol , Kaptanpaşa’ya kadar  (projesin de var)  devam ettirilmelidir.

Gündogdu iç yolu ,durdu neyi bekliyor soruyorum.

Salaha yolu bir tünelle geçistirilemez, tünelde çalışmalar durma noktasında , aciliyet arz ediyor.

Rize’nin yüz akı nefes borusu ,çevre yolu karınca misali devam ediyor yok mu ilgilenecek kimseler.

Derepazarı Maltepe Kendirli yolu yapmayın yazık dır bu şehre.

Pevlivantaşi Ortapazar Yolbaşı Kalkandere yolu yıllarca çalışmalar devam eder hiç sorgulayan yok mu.

Sesleniyorum şehrimizin abilerine ombusmanlarıina seferberlik ilan ediniz.

İlimiz marka şehir turizm şehri olması için ayağa kalkınız.

Son olarak Karayolları bölge müdürü, Her devlet Başkanımız Şehrimize gelme arifesinde,  bütün  ekipmanlarınla ilimizde adeta seferberlik ilan  ediyorsun. Hizmet yapman için illa  devlet başkanımızın mi gelmesi gerekir.

Sahil yolunda çimlerin çiçeklerin budanması icin. Eyyyy genel müdür sahil yolu çöküyor, kırılıyor katranla kapatmaya çalışıyorsun, yapma ,etme ,ilimiz insanı araçlarını rot balans yaptırmaktan  usandı , bir çözüm bul .

Yine yaya alt geçitlerimiz pislik içinde lütfen komşu ilimize  yaptığın hizmetlerin nüfus   oranına bakarak ilimiz Rize ye de yap arz ediyorum ..

Bu il %80 le devlet Başkanımız ve Ak Parti iktidarını sevdiğini her seçimde gösterdi. Gösteriyor da.

Bu ilde muhalefet yok, yok diyede üste yazdıklarım dan dolayı  kimse beni muhalefet ettiğimi sanmasın .Benim içim yanıyor. 30 yıl ilimiz köyüne yaylasına ilçelerine nasıl bir TL daha hizmet  yapabilirimin hesabını yaptım.

Beni Rize milliyetçisi bir kalem olarak değerlendirip yazımı okuyunuz .

SEVGİLERİMLE 

Bayram ARİF TURAN


    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
E-GAZETE
  • batman'da büyük insanlık buluştu..
  • Nabız Gazetesi - Rize Haber , Rize Haberleri, Bölge Haberleri, Karadeniz Haber, Artvin Haberleri - 29 Mayıs 2015 Manşeti
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV