Rizeliler akın akın geliyor.
06 Haziran 2020 Cumartesi

CHP’li vekilden şok iddia; “ÇAYKUR,FETÖCÜ ÇAY TV’NİN UYDU PARASINI ÖDÜYOR”

Rizeliler akın akın geliyor.

Rize sağlık müdürü Tepe “’Rize’ye gelmeyin’ çağrısı yapıyor!

03 Nisan 2020 Cuma 21:48
Bu haber 1511 kez okundu
Rizeliler akın akın geliyor.

Rize sağlık müdürü Tepe “’Rize’ye gelmeyin’ çağrısı yapıyor!

Rizeliler akın akın geliyor.

Gençağa KARAFAZLI

Koronavirüs vakalarının en çok görüldüğü İstanbul başta olmak üzere batıdaki illerden, Karadeniz'e göç sürüyor.

2020 yılı Mayıs ayı yaş çay hasat sezonu hazırlıkları için memleketlerine dönenler, Rize'de kent girişlerindeki arama noktalarında uzun araç kuyrukları oluşturdu.
  

Türkiye de Korona virüsü salgınına karşı tüm illerde vatandaşlara yönelik alınan tedbirlere uyulması konusunda yetkililerin çağrıları devam ediyor.

Sağlık Bakanlığının açıkladığı verilere göre Yaklaşık 95 vaka ile Karadeniz illerinde 2.sırada olan Rize de yetkililerin uyarılarına rağmen iller arası ulaşım devam ediyor.

Araç kuyruğu oluştu

Rize il sağlık müdürü Mustafa TEPE İstanbul’dan Rize ye 2020 yılı yaş çay kampanyası için gelecek olan Rizeli hemşehrilerini, Rize’ye gelmemeleri konusunda uyarmasına rağmen, başta İstanbul, İzmir ve Ankara gibi büyük illerde yaşayan Rize li onlarca vatandaş akın akın Rize’ye gelmeye devam ediyor.

Rize’nin İyidere ilçesi önlem noktasında il dışından gelen vatandaşların oluşturduğu araç kuyruğu sağlık müdürlüğü Tepe’nin uyarılarının ciddiye alınmadığını gösteriyor.

Evlerinizden çıkmayın

İL sağlık müdürü Mustafa Tepe, yaptıkları uyarıların önemsenmediğine dikkat çekerek, hiç olmasa il dışından gelenler geldikleri mahalle ve köylerde evlerinde 14 gün boyunca çıkmasınlar, çağrısında bulundu.

Tepe ayrıca, Rize de meydana gelen pozitif vakalarının çoğunun il dışında İstanbul ilinden geldiğine de dikkat çekti.

Tepe, daha önce yaptığı açıklamada ise Rize'de vaka sayısının 92'yi bulması ve virüsün Rize ye gelmesinde ki asıl nedenin, İstanbul ilinde yaşayıp Rize'ye gelen vatandaşlardan yayılmanın olduğunu açıklamıştı.

 

 

    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV