Rize'li öğretmen öğrencileri ahlaksızlıkla suçladı!!!
27 Şubat 2020 Perşembe

Rize'li A.Kadir Kart'a ! Allah yürü kulum dedi

Rize'li öğretmen öğrencileri ahlaksızlıkla suçladı!!!

31 Mayıs 2019 Cuma 17:23
Bu haber 767 kez okundu
Rize'li öğretmen öğrencileri ahlaksızlıkla suçladı!!!
 MEZUNİYET BALOLARINA; BU REZALETE DUR DENİLSİN! diyen  ve Kendisi de emekli öğretmen olan Orhan Yazıcılar öğrencilerin yıl sonu etkinliklerini ahlaksızlıklık olarak değerlendirdi.Rizenin sesi adlı yerel haber sitesinde konuyla ilgili bir yazı kaleme alan Yazıcı'lara  öğrenci velilerinin tepkisi sert oldu.; "sen bu kafayala mı öğrenci öğrettin eğittin yazıklar olsun sana.Dün FETÖ dostu bugun ahlak bekçisi olup çocuklarımızı ahlaksızlıkla suçlama hakkın yoktur"


İşte Orhan Yazıcıların öğrencileri ahlaksız ilan ettiği o yazısı:

 Kültürümüzle alakası yok
2018-2019 Eğitim-Öğretim yılının sonlarına yaklaşırken, okullar da Mezuniyet balosu adı altında rezaletlerin çalışmalarına devam edildiğinin haberini alıyoruz. 


Haziran ayı özellikle bir çok veliler için dert ayı olmaktan başka bir anlam ifade etmiyor. 


Üniversitelerimizden başlayan, ardından Lise ve Ortaöğretime kadar sıçrayan cübbe giyip kep atmak gibi saçma bir uygulama her geçen yıl hem daha maliyetli, hem de rezalet bir durum almaya başladı. 


Önümüzdeki ayda okulların kapanması ile okulunu bitirecek olan evlatlarımızın mezuniyetine sevinecek olan bir çok veliler, bu seferde kültürümüzle hiç alakası olmayan bazı çevrelerin Haçlı Batıdan ithal ettiği Mezuniyet Balosu adı altında yapılan törenle birçok okulda düzenlenmeye başladı. 


Maalesef bu mezuniyet balosu için istenen özel kıyafetlerin maliyeti ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik şartlar ve asgari ücret göz önüne alındığı zaman bir çok veliyi kara kara düşündürmektedir. 


Bazı okullar özel mekanlarda ya da 5 yıldızlı otellerde yapıldığını ve bu yerlerin ücretleri kıyafetler ve çekilen fotoğraflardan alınan ücretlerin çok  yüksek olmasından şikayetçidir. 


Bakın sadece 1 Gün giyilecek olan bu kıyafetler için istenen rakamın minumum200 TL den başladığını ve okullara göre değiştiğinden şikayet eden veliler, öğrencilere mezuniyet kıyafeti zorunluluğunun kaldırılmasını istemektedir. 


Bunun için yeni Milli Eğitim Bakanı derhal bir genelge yayımlayarak, bu uygulamanın ailelere büyük yük getireceği için kaldırılması talimatını vermelidir. 


Aslında; öğrenci, öğrenci velileri ile okulun eski mezunlarının katılımı sağlanarak, sosyal, kültürel, sportif etkinliklerle zenginleştirilmiş programlarla zenginleştirilmesi gerekir. 

Yetkilileri göreve çağırdı


Ayrıca İl Milli Eğitim Müdürleri de bu konu ile alakalı okullara genelge göndererek okullardaki bu israfa bir son verilmesi gerektiğini söylemeliler. 


Ancak; hala bu güne kadar bir çözüm bulunmuş değildir. 


Aldığımız duyumlara göre maalesef bazı okul idarecileri bu uygulamada ısrarcı olmalı akıllara bazı sorular getirmektedir.  


Bunun çok açık ve net bir şekilde israf olduğunun bilinmesine rağmen; hala bu konuda ki ısrarın sebebi nedir? Bu masrafları karşılamaya gücü yetmeyen, ancak evladının mahcup olmasını da istemeyen bir veliyi bu yükün altına sokmak zulüm değilse nedir? 


Bir tek gün giyilecek olan bir kıyafet için bu rakamları ödetmek hangi vicdana sığar. Bu gelin duvağı mıdır? Yazıklar olsun her kim bu uygulamayı mecburi hale getirenlere. 


Biz Frenk miyiz ki; gavur işi usuller kullanıyoruz. Bu yetmemiş gibi mecbur ediyoruz. Kim hangi hakla bu zulme rıza gösterir. Bakın; bu çok vebali büyük bir iştir. Aksi halde siyaset, ahlaken, vicdanen, dinen bu vebale sessiz kalan, müsamaha gösteren herkesin üzerinde olacaktır. 


Ey veliler!... Si gitmeyin, çocuğunuzu göndermeyim. Bu mecburi değildir. Hiçbir Allah’ın kulu sizi mecbur tutamaz ve buna mecbur edemez… 


Son olarak: Sayın bakanımız Ziya Selçuk ve sayın Rize İl Milli Eğitim Müdürümüz Yaşar Koçak; bu israf ve rezaletin önüne geçecek birer çözüm bulmalarını beklemekteyiz. 


Aksi halde sizlere de bu vebal yüklenecektir. 

emekli öğretmen yazıcıların bu açıklamalarına bir çok öğrenci velisi tepki gösterdi.

Öğrenci velileri ; "böyle bir kafa yapısına sahip bir kişinin millieğitim camiasında çalışmış olması çok üzücü bir durum.Öğrendiğimiz kadarıyla dün FETÖ  cemaatiyle çok sıkı fıkı ilşki sürdüren ancak yaşanan süreç sonraso FETÖ  karşıtlığı sergileyerek kendisine yer edinmeye çalışan bu hoca nın açıklamaları ahlak değerlerinden tamamen yoksundur.Öğrencilerin giyindiği fotoğrafları sayfasına koyarak öğrencilerimizin en doğal hakkı olan dans etme hakkını bile ahlaksız imiş gibi gösterme çabası içerisinde olan biri asla çocuklarımıza öğretmenlik edmez.Yapılan balo ve törenler çok insanı yıl boyu yaşanan stresin atılması için geekli olan insanın soyal ihtiyacını gidermesi için gerçekleştirdiği bir ortak eylemi ahlaksılıkmış gibi gösterenleri kınıyoruz.İlgiller bu torenleri değil bu anlayışı savunan kendisini bilmez sözde öğretmenler hakkında soruşturma açmalıdırlar.Merak ediyoruz bazı vakıf ve dernek faaliyetlerinde küçük yaşta tecavüze uğrayan çocuklar için ahlak dersi vermişmidir?" diyerek tepki gösterdiler.

İşte o fotoğraf:
 

    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
E-GAZETE
  • batman'da büyük insanlık buluştu..
  • Nabız Gazetesi - Rize Haber , Rize Haberleri, Bölge Haberleri, Karadeniz Haber, Artvin Haberleri - 29 Mayıs 2015 Manşeti
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV