Rizeli Kadın İstanbul dan Koronavirüsü Kaptı Eşine Bulaştırdı
06 Haziran 2020 Cumartesi

CHP’li vekilden şok iddia; “ÇAYKUR,FETÖCÜ ÇAY TV’NİN UYDU PARASINI ÖDÜYOR”

Rizeli Kadın İstanbul dan Koronavirüsü Kaptı Eşine Bulaştırdı

Rizeli Kadın İstanbul'dan koronavirüsü Kaptı ve İş Adamı Eşine Bulaştırdı

25 Mart 2020 Çarşamba 21:32
Bu haber 1873 kez okundu
Rizeli Kadın İstanbul dan  Koronavirüsü Kaptı Eşine Bulaştırdı
Nabız.- Özel Haber

Bir yandan tüm Dünya ülkelerini etkisi altına alan yeni koronavirüs salgını nedeniyle bu yeni virüsün bulaşma etkisini azaltmak için sokağa çıkılmaması ve mümkün olduğu kadar evde kalınması
çağrıları yapılırken; diğer yandan, bu çağrıları ciddiye almayan onlarca insanın sokaklarda dolaşması ve sosyal ilişkilerini sürdürmesi insanların sağlığını büyük tehlikeye atmaya devam ediyor.


Rizeli Kadın akraba  Ziyareti ile Yeni Koronavirüsü Kaptı

Salgının büyümemesi için evlerden çakılmaması uyarılarına aldırmayan Rizeli sevilen bir iş adamının eşi olan kadın (57 yaşlarında) bir yakınını İstanbul’ da ziyaret ettiği iddia edildi. Bu ziyaret sonrası rahatsızlandı ve rahatsızlığı nedeniyle doktora gitti. Her hangi bir ciddi bulgu rastlanmaması sonrası memleketi Rize’ ye geri döndü.

Rize’ ye Geldi İş Adamı Eşine de Bulaştırdı

Memleketi Rize’ ye dönen kadın bir süre sonra rahatsızlandı ve hastaneye götürüldü. Hastanede tedavi altına alınan ve test edilen kadının yeni koronavirüs test sonuçları Pozitif çıktı. Kadının virüs taşıdığı anlaşılınca bu kez eşi İ. Ç (60 yaşlarında) karantina altına alındı. Yapılan testler sonrası,  İ. Ç’ nin de test sonuçları pozitif çıkınca hemen hastanede karantina altına alındı. yaklaşık 1 haftadan beri hastanede karantina altında olan çiftin sağlık durumlarının gayet iyi olduğu öğrenildi.

İ:Ç  özel Facebook sosyal sayfasından  "korona bizi buldu inşallah bunuda halederim" diyerek hastahane fotoğrafını paylaştı.“Evde Kal Sağlıklı Kal ” Çağrılarının Önemi Bir Kez Daha Anlaşıldı

Yeni Koronavirüs karşısında alınması gereken tedbirler konusunda yapılan çağrılardan biri olan “Yurt Dışından Geldiysen 14 Gün Karantinada Kal!” sözlerinin önemi bir kez daha anlaşıldı.

Bilindiği gibi Arabistan’ dan dönen yaklaşık 20 bin umrecinin 500’ e yakını Rize' ye gelmiş ve sokaklarda dolaşmaya başlamışt. Bazı umreciler ise Çayeli Belediye Başkanı' nı evlenin de kabul etmişti.

Rizenabız.com bu durumu “Umreden Rize' ye Gelen 500 Vatandaşın Hiç Biri Karantina Altına Alınmadı” şeklinde kamuoyuna duyurdu. Bu haberin ulusal medya kuruluşları tarafından alınıp yayınlanması sonrası büyük bir tepki de oluşmuştu. Bu tepkiler üzerine Rize Valiliği, umreden dönenlerin sağlık kontrollerinin evlerinde düzenli yapıldığını açıklamıştı.

Şimdi yaşanan bu olaylar karşısında, Rizeli iş adamı ve eşinde de yeni koronavirüs testlerinin pozitif çıkması ile günlerdir hem Rizenabız.com ve diğer devlet ve özel kurumlar ile sendikalar başta olmak partilerin yaptığı çağrıların ne kadar ciddiye alınması gerektiği konusunda umarız herkese yol gösterici olur.

Rizenabız.com ailesi olarak , değerli çifte ve tüm hastalarımıza sağlık ve şifa diliyoruz. “EVDE KAL SAĞLIKLI KAL” çağrımızı da tekrar yeniliyoruz.


Not
: Haber kaynak gösterilerek kullanılabilir!

    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV