Rize’li eski başkandan hemşerisi Erdoğan’a”Eski Erdoğan değilsin”
05 Nisan 2020 Pazar

Rize Milletvekili “Kendirli beldesinde 6 vaka var” açıklaması tepki çekti

Rize’li eski başkandan hemşerisi Erdoğan’a”Eski Erdoğan değilsin”

06 Ocak 2020 Pazartesi 01:47
Bu haber 1462 kez okundu
Rize’li eski başkandan hemşerisi Erdoğan’a”Eski Erdoğan değilsin”
AKP eski İstanbul il başkanı Rize li  Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Selim Temurci, bir dönem yanından ayrılmadığı hemşerisi Cumhun başkanı Erdoğan'ağır eleştirilerde bulundu


Temurci
. Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Selim Temurci, Biz10 TV’de Çağlar Cilara’nın konuğu oldu. Temurci, "Gelecek Partisi olarak OHAL döneminde çıkarılan KHK’ların yargı yolu açık olacak şekilde bir düzenlemeye gidilebilmesini parti programımıza koyduk. OHAL’de de olsa hukuk askıya alınamaz. Gelecek Partisi olarak milletimize vaadimizdir" dedi. 

Karar'da yer alan habere göre Temurci KHK’lılar ile ilgili yöneltilen soruya da "Haksızlığa uğradığını söyleyen insanlar direk il başkanlığımıza geliyorlardı, bu konuyla ilgili olarak hukukçulardan oluşan bir komisyonu da ilk defa kuran kişi benim, burada meseleye bakışım insaniydi" dedi.

"Erdoğan şu an yaşadıklarımızı hissetse Gelecek Partisi olmazdı"

"Şu anda kurucumuz olan çok değerli insanların yaşadıkları bazı durumlar önümüze geliyor. Bir kurucumuzun damadı işinden oldu, eski Kahramanmaraş milletvekilimiz" diyen Temurci sözlerini şöyle sürdürdü:

"Samimiyetle söylüyorum, bizim tanıdığımız Recep Tayyip Erdoğan 2001’de partiyi kurduğumuz Recep Tayyip Erdoğan olsa ve yaşadıklarımızı hissetse şu anda Gelecek Partisi diye bir parti olmazdı. Biz mazluma zulmeden herhangi bir siyasi anlayışın tarafında olabilir miyiz. Adaletsizliğin, hukuksuzluğun olduğu, ülkede demokrasinin her geçen gün kan kaybettiği bir yerde biz 2001’de kurduğumuz o partinin ortadan kalktığını gördüğümüzde önce kendi evimizin içinde bağırdık, ev yanıyor dedik, hadi bu evi kurtaralım dedik. 31 Mart’a kadar bekledik. Cevap olarak bize kapıyı gösterdiler. Sadece biz değil, Türkiye’nin her yerinde AK Parti’ye inanan insanlar o yapıyı terk etmeye başladılar."

    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV