Rize'deki kadın cinayeti haberlerine yasak geldi
07 Haziran 2020 Pazar

CHP’li vekilden şok iddia; “ÇAYKUR,FETÖCÜ ÇAY TV’NİN UYDU PARASINI ÖDÜYOR”

Rize'deki kadın cinayeti haberlerine yasak geldi

Kadın cinayetine haberlerine gizlilik kararı

28 Mart 2020 Cumartesi 18:21
Bu haber 1551 kez okundu
Rize'deki kadın cinayeti   haberlerine yasak geldi
İki gün önce Rize de cadde ortasında silahla vurularak öldürülen kadın cinayeti ile ilgili, geniş bilgiler edinmiş olup bunları okuyucularımızla paylaşmak istiyorduk ancak, savcılık ve ilgili mahkeme  bununla ilgili haber yapılmasına yasak koyduğu yasak kalkıncaya kadar haberimizi yayınlayamıyoruz.
Savcılığın kararı şöyle:... 
Rize Sulh Ceza Hakimliği, 27 Mart 2020 tarihinde eski eşi tarafından Cumhuriyet Caddesine uğradığı saldırı sonucu hayatını kaybeden Hatice Kurt’un soruşturması tamamlanıncaya kadar yazılı, görsel ve sosyal medya ile internet ortamında faaliyet gösteren her türlü haber, röportaj, eleştiri vb. yayınların yapılmasına yayın yasağı getirdi.

Hakimlikten yapılan açıklamada, Rize Cumhuriyet Başsavcılığının talebiyle 27 Mart 2020 tarihinde Hatice Kurt’un eski eşi tarafından öldürülmesi olayına ilişkin olarak yürütülen soruşturmada olayın basın yayın organlarında yayınlanmasının soruşturmanın amacını tehlikeye düşürebileceği, bu nedenle soruşturma tamamlanıncaya kadar soruşturma dosyası ve soruşturmaya konu olan olay hakkında yazılı, görsel ve sosyal medya ile internet ortamında faaliyet gösteren her türlü haber, röportaj, eleştiri vb. yayınların 5187 sayılı CMK’nın 3/2. Maddesi gereğince yasaklanmasına karar verilmesinin kamu adına talep edildiği ifade edilerek, “Hakimliğimizce yapılan değerlendirme sonucunda 27 Mart 2020 tarihinde Hatice Kurt’un eski eşi Ali Rıza H. tarafından öldürülmesi olayı ile ilgili olarak Rize Cumhuriyet Başsavcılığınca soruşturma yürütüldüğü, olayın basın yayın organlarında yayınlanmasının soruşturmanın amacını tehlikeye düşürebileceği ve kamu düzenini bozabileceği yönünde Hakimliğimizce kanı gelmekle Rize Cumhuriyet Başsavcılığının talebinin kabulüne karar verilmiştir” ifadelerine yer verildi.

    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV