RİZE'DE VAKALAR ARTINCA VALİLİK UYARDI
14 Temmuz 2020 Salı

FLAŞ HABER, AKP ‘li başkanın eşi ile ilgili habere yasak

RİZE'DE VAKALAR ARTINCA VALİLİK UYARDI

SOSYAL MESAFEYE UYMALIYIZ

16 Haziran 2020 Salı 01:21
Bu haber 2065 kez okundu
RİZE'DE VAKALAR ARTINCA VALİLİK UYARDI
Vakalar arttı  Rize Valiliğinden yeni uyarı geldi

Gençağa Karafazlı

Rize de koronavirüs vakalarında yeniden artiş gözükmesi üzerine Rize valiliğinden açıklama geldi

Valilik ,Tüm uyarılara rağmen sosyal mesafeyi korumayan ve maske takmayan Rizeli vatandaşlara yeni uyarılarda bulundu.


RİZE Valiliğinden yapılan açıklama şöyle;

Havalar ısındı seyahatler arttı


İlimizde Kovid-19 salgınının yayılmasını önlemek ve vatandaşlarımızın sağlığına olumsuz etkilerini en aza indirmek amacıyla salgının başından bu yana geniş kapsamlı tedbirler alınarak uygulanmış ve bu sayede vaka sayılarında çok ciddi bir düşüş sağlanmıştır. Ancak havaların ısınması ve il dışı seyahatlerin yoğunlaşması sebebiyle bir rehavet ortamının oluştuğu, üç temel kural olan maske kullanımı, sosyal mesafe ve hijyene yeterince özen gösterilmediği görülmektedir. Bu nedenle ilimizde yeniden Kovid-19 vakaları görülmeye başlamıştır.

Sert kural ve tedbirlere yeniden başvurmak zorunda kalmamak için 

Başta Bilim Kurulu olmak üzere sağlık otoritelerince sürekli olarak hatırlatıldığı üzere salgın henüz geçmemiştir, risk en üst düzeyde devam etmektedir. Sizlerin sağlığının korunması ve rahatlamasına dönük alınan kararlar tamamen kurallara uyulmasına bağlıdır. Kontrollü sosyal hayat döneminde olduğumuzun farkında olarak rehavete kapılmamamız önem arz etmektedir. Salgının ilk döneminde ihtiyaç duyulan sert kural ve tedbirlere yeniden başvurmak zorunda kalmamak için maske takmaya ve doğru şekilde yani ağız ve burnumuzu tam olarak kapatarak kullanmaya, sosyal mesafeye ve genel hijyen ile el temizliğine lütfen azami derecede dikkat edelim. Bu temel kurallara uyulmamasının bizi hedeften uzaklaştıracağını unutmayalım.

randevu sistem yeniden uygulamada


Bunların yanında Kovid-19 tedbirleri kapsamında, hasta yoğunluğunun en aza indirilmesi amacıyla acil vakalar dışında hastanelerimize randevusuz hasta kabul edilmemektedir. Bilim Kurulu'nun önerileri doğrultusunda hastanede bekleme süresini en aza indirmek için Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS) üzerinden randevu alınması zorunlu hale getirilmiştir. Kontrollü sosyal hayat döneminde poliklinik hizmetlerimiz risk iyice azalıncaya kadar randevu sistemi esasıyla yürütülecektir.


Tüm kurallara hassasiyetle uyarak, bu dönemi de inşallah hep birlikte aşacağımıza yürekten inanıyoruz. Tüm Rizeli hemşehrilerimize sabır ve dikkatleri için çok teşekkür ederiz.

    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV