Rize'de tekneciler birleşiyor
27 Şubat 2020 Perşembe

Rize'li A.Kadir Kart'a ! Allah yürü kulum dedi

Rize'de tekneciler birleşiyor

14 Nisan 2019 Pazar 10:33
Bu haber 846 kez okundu
Rize'de tekneciler birleşiyor
 Rize Valisi Kemal Çeber Rize Küçük Deniz Taşıtları İmalatı Sanayi Sitesi Projesini yerinde inceledi.

ahsap2.jpg

Vali Çeber, Rize ili balıkçı barınaklarında yer alan küçük ölçekli ahşap tekne imalat atölyelerinin bir araya getirilmesi, ilde ahşap tekne ve yat imalatı alanında bir merkez oluşturulması amacıyla Merkez Balıkçılar Köyü Balıkçı Barınağı ve Söğütlü Balıkçı Barınağı arasındaki dolgu sahasına yapılacak, tekne imalatı tersanesinde incelemelerde bulundu.

val1-023.jpg

Vali Çeber incelemelerin ardından Bozukkale Balıkçı Barınağında yer alan, deniz yüzeyi deniz kafeslerinde somon ve levrek yetiştiriciliği yapılacak alanda da inceleme yaparak bilgi aldı.

ahsap3.jpg

Vali Çeber; “Tersane Projesinin hayata geçirilmesi ile birlikte ilimizdeki ahşap tekne imalatı yapan küçük ölçekli atölyeler bir araya toplanarak daha büyük ölçekli ve modern imkânlarla ahşap tekne ve yat imalatı yapma imkanı oluşacaktır. Tekne yat imalatı ile ilgili olan yan sanayiler de bu imalat sitesinde yer alacaktır. İlimize istihdam ve proje kazandıracaktır. Bozukkale’de deniz yüzey alanında tesislerin açılması ile birlikte ise ilimiz balıkçılık sektörüne büyük katkılar sağlayacaktır” dedi.

pazar53

    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
E-GAZETE
  • batman'da büyük insanlık buluştu..
  • Nabız Gazetesi - Rize Haber , Rize Haberleri, Bölge Haberleri, Karadeniz Haber, Artvin Haberleri - 29 Mayıs 2015 Manşeti
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV