18 Mart 2019 Pazartesi

İmamoğlu'ndan Hürriyet'e tepki: "Ayıptır, yazıktır, günahtır"

Rize’de Polis Haftası kutlandı

10 Nisan Polis haftası, Rize İl Emniyet Müdürlüğü tarafından düzenlenen program ile Cumhuriyet Meydanında kutlandı.

10 Nisan 2014 Perşembe 14:40
Bu haber 706 kez okundu
Rize’de Polis Haftası kutlandı

 

Düzenlenen programa, Garnizon Komutanı İsmet Cansaran, Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, Emniyet Müdürü Hüseyin Yenice, Adalet Komisyonu Başkanı Necmettin İlhan, Polis Meslek Yüksek Okulu Müdürü Servet Güngör, Siyasi Parti Temsilcileri Daire Amirleri, Sivil Toplum Kuruluşları, Öğrenciler ve Vatandaşlar katıldı.

Programda konuşma yapan Rize Emniyet Müdürü Hüseyin Yenice, “Bugün Türk Polis Teşkilatının 169. Kuruluş yıldönümünü kutlamanın gururunu hep birlikte yaşamaktayız. 10 Nisan 1845 tarihinde kurulmuş olan Türk polis teşkilatı toplumun huzur ve güveninin devamı, vatandaşlarımızın temel hak ve hürriyetlerinin korunması, kanun hakimiyetinin ve devlet otoritesinin sağlanması gibi çok temel ve bir o kadar da önemli hayati görevleri üstlenmiştir. Türk polisi bu kutsal görevi çağın teknolojilerini kullanarak sürekli kendini geliştirirerek hukuka bağlı insan haklarına saygılı mesai kavramı gözetmeksizin 169 yıldır fedakarca yerine getirdiği gibi bugün de aynı azim ve kararlılıkla bu kutsal görevi ifa etmektedir. Türk polis teşkilatı suçun önlenmesi hususunda gelişmiş ülkelerle rekabet edecek seviyeye gelmiş bazı alanlarda ise ders verebilecek konumlara ulaşmıştır. Suç işleme tekniklerinin geliştiği ve çok çeşitlilik arz ettiği hatta organize hale gelerek ülke sorunlarını aştığı günümüzde personelimizin önleyici hizmetler karşısında almış olduğu etkin ve kalıcı tedbirler yanında suç odaklarına karşı almış olduğu başarılı operasyonlar sayesinde Rize ilimiz en huzurlu kentler arasında yer almaktadır. Bu başarının sağlanmasında gece gündüz demeden başarılı bir şekilde çalışan tüm mesai arkadaşlarıma her türlü desteğini bizden esirgemeyen başta sayın Valimiz olmak üzere kamu ve özel kuruluşlar ile siz değerli Rizeli vatandaşlarımıza şükranlarımı arz ediyorum” dedi.

Program Müdürlük personeli tarafından hazırlanan gösteri, Halk Eğitim Merkezi folklor gösterileri ve Resmi geçit töreni ile sona erdi.

KARAL’DAN POLİS GÜNÜ KUTLAMA MESAJI

Ak Parti Rize Milletvekili Hasan Karal Polis Teşkilatının kuruluşunun 169. yıldönümü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

Karal mesajında, “Vatan topraklarımızın dört bir tarafında büyük bir özveri ile çalışan, milletimizin huzuru ve güvenliği için hiçbir fedakârlıktan kaçınmayan Türk Polis Teşkilatımızın 169. kuruluş yıl dönümü ve içinde bulunduğumuz Polis Haftası’nı kutluyorum” dedi.

Polislerin, Devletimizin, ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü halkımızın can ve mal güvenliğini sağlamak, huzur ve asayişi temin etmek, suç işlenmesini önlemek, suçluları adalete teslim etmek gibi önemli görevleri başarıyla yerine getirdiğini belirten Karal, şu görüşlere yer verdi: “Özellikle son yıllarda teknolojik imkânlarını artıran, kendisini geliştiren ve hizmet kalitesini iyice yükselten, gücünü halktan ve yasalardan alan polisimiz, görevini her zaman fedakârca yapmış, milletimizin huzur ve güvenliği için gerektiğinde canını bile vermekten kaçınmamış milletimizin güvenini ve takdirini kazanmıştır. Bu itibarla emniyet teşkilatımızın tüm mensupları millet olarak iftihar kaynaklarımız arasındadır.

169. yıldır bu doğrultuda görev yapan tüm polislerimizi minnet ve şükranla anarken, görevi başında şehit olan polislerimize Allah’tan rahmet, halen görev yapan polislerimize de sağlık ve mutluluklar diler, Türk Polis Teşkilatı’nın 169’uncu yıl dönümünü kutlar, saygılar sunarım”

468x60 -->

    Yorumlar

300x250, oluşturulma 19.10.2010 -->
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
E-GAZETE
  • batman'da büyük insanlık buluştu..
  • Nabız Gazetesi - Rize Haber , Rize Haberleri, Bölge Haberleri, Karadeniz Haber, Artvin Haberleri - 29 Mayıs 2015 Manşeti
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV