Rize'de Hastaneler Koronavirüs Tedbirleri Kapsamında Sürekli Dezenfekte Ediliyor
06 Haziran 2020 Cumartesi

CHP’li vekilden şok iddia; “ÇAYKUR,FETÖCÜ ÇAY TV’NİN UYDU PARASINI ÖDÜYOR”

Rize'de Hastaneler Koronavirüs Tedbirleri Kapsamında Sürekli Dezenfekte Ediliyor

Tüm dünyada salgın oluşturan yeni tip Korona Virüs hastalığından (KOVİD-19) korunma tedbirleri kapsamında İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı tüm hastanelerde dezenfeksiyon ve sterilizasyon çalışmalarını arttırıldı.

30 Mart 2020 Pazartesi 16:36
Bu haber 501 kez okundu
Rize'de Hastaneler Koronavirüs Tedbirleri Kapsamında Sürekli Dezenfekte Ediliyor
 Sağlık Bakanlığı bünyesinde erken dönemde oluşturulan ‘Koronavirüs Bilim Kurulunun’ önerileri doğrultusunda alınan sıkı tedbirlerle hastalığın ülkemize gelişi önemli ölçüde engellenebilmişti.

Bu kapsamda bilhassa Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi olmak üzere Rize’de hizmet veren tüm sağlık kurumları da alınan sıkı tedbirlere ek olarak vatandaşların temas ettiği ve yoğun olarak bulunduğu alanlar temizlik personelleri ve Rize Belediyesi destekleriyle dezenfekte edilmekte ve Belediye ekiplerince de hastane giriş alanları 90 derece sıcak su ve köpüklü sıcak buharla temizliği periyodik olarak yapılmakta.

Ayrıca hastanelerdeki görevli temizlik personelleri de hastaların temas ettiği kapı kolu, sedye, bekleme koltuklarını gibi birçok alan sürekli olarak temizlemekte.  
Yetkililer acil durum halleri dışında hastanelere yoğunluk yaşanmaması konusunda vatandaşları bilgilendirirken, zorunlu hallerde çekinmeden gönül rahatlığıyla sağlık tesislerinden her zaman olduğu gibi hizmet alabileceklerini ve yine bu süreçte bağlı oldukları aile hekimliklerinden de öncelikle hizmet almalarını konusunda yönlendirmelerde bulunuyor.

    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV