Rize’de engelli vatandaşlar Belediye'den ne istedi?

banner100

10 Ağustos 2020 Pazartesi

Türüt’ün FETÖ’den yargılanması devam eden eşi !

Rize’de engelli vatandaşlar Belediye'den ne istedi?

Belediyenin taleplerine cevap vermediğini öne sürdü

30 Temmuz 2020 Perşembe 13:03
Bu haber 1401 kez okundu
  Rize’de engelli vatandaşlar Belediye'den ne istedi?
 

Rize’de engelli vatandaşlar dertli

Belediye taleplerine cevap vermedi

Gençağa KARAFAZLI-Artı Gerçek

RİZE -

Rize Belediyesi tarafından şehir merkezinde yapılan “Akülü Araç Şarj İstasyonu” ile engelli vatandaşların şarj sorunu ortadan kaldırıldı.


Rize’de hasta, yaşlı, çocuk ve engellilerin kolay kullanımı için Akülü Şarj İstasyonu hizmete sunan Rize Belediyesi akülü tekerlekli sandalye kullanan engelli vatandaşların yaşadığı önemli bir sorunu daha çözüme kavuşturmayı hedefliyor.

Şehir merkezinde dolaşırken, araçlarının şarjı bittiği için evlerine dönmek zorunda kalan engelli vatandaşlar için yapılan şarj istasyonu artık engelli vatandaşların araçlarının şarj sorununu çözecek.

Belediye yağmuru düşünmedi

Rize Belediyesinin kurduğu Akülü şarj istasyonundan memnun olduğunu belirten Harun Kuk adlı vatandaş, yağışla havalarda sıkıntı yaşadığını belirterek belediyeden sorunun bir an önce çözülmesini istedi.

Harun Kuk; “Belediye aracımızı şarj edeceğimiz yeri yaptı ancak Rize’nin bol yağmurlu bir il olduğunu sanırım unuttu.

Yağışlı havalarda bazen şarj ihtiyacımız oluyor yağmura rağmen açık alandaki bu istasyona gitmek zorunda kalıyoruz. Başımızdan aşağı yağmur yağıyor. Belediyeden istasyonun üzerinin kapatılmasına yağmurdan korunmamız için bir şemsiyelik yapmasını istedik ancak bugüne kadar bir cevap alamadık. Belediye yetkililerinin bu önemli sorunumuzu bir an önce çözmesini istiyoruz.” Dedi

    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV