Rize'de bir köyde 3 ev karantina altına alındı!!!
05 Haziran 2020 Cuma

CHP’li vekilden şok iddia, “zarar eden Çaykur fetöcü bir tv’nin uydu kirasını ödüyor!

Rize'de bir köyde 3 ev karantina altına alındı!!!

26 Mart 2020 Perşembe 17:04
Bu haber 2408 kez okundu
Rize'de bir köyde  3 ev karantina altına alındı!!!

Kanserden Ölen Babasını maskeli ve koruyucu elbise ile uğurladı

Rize nabız-Özel Haber

Rize de kanser tedavisi gören babasını kaybeden koronovirüs şüphelisi bir vatandaşın cenaze törenine maskeli ve özel koruyucu elbiseleri ile ambülansın camından bakarak babasını ebediyete uğurladı.Köylüler cenazeye katılamadı.

Rize nabız habere yaşananları anlattı

Köylerinde 3 ayrı evin korononavirüsü nedeniyle karantina (Gözlem) altına alındığını belirten bir vatandaş isim belirtmemek kaydıyla köyde yaşadıkları süreci Nabız habere anlattı.

Şeffaflık yok dedikodu artıyor

Artık her gün bu virüs konusunu tartışıyoruz. Son bir hafta içinde köyümüzde koronovirüs tartışmaları çeşitli dedikodular ve çeşitli iddialar ortay atılmaya başlandı. Ona virüs çıktı buna virüs çıktı tartışmaları hepimizi tedirgin etti. Bence bunun nedeni kamuoyunda bu virüs tartışması ile ilgili özellikle ilimizde çok dedikodu yaşanıyor, şeffaf olmayan bilgilerle karşılaşıyoruz. “Gizli kalan, yanlış bilgi dedikodu şeklinde yayılır “bu nedenle yaşananların şeffaf bir şekilde kamuoyuna açılanması sağlansa vatandaşlar daha sağlıklı inandırıcı bilgiler doğrultusunda tedbirlerini artır.

İstanbul’dan geldi karantina altına alındı

Bir hafta önce akşam Ambülans eşliğinde gelen Jandarma görevlileri İstanbul’dan gelen bir komşumuzun evine gidince konu aydınlığa kavuşmuş oldu.

Komşumuz M.S nin eşi sağlık görevlilerince evinden alındı hastaneye götürüldü. Daha sonra geldiği iddia edilen test sonuçları Pozitif çıkınca bu kez eşini de gelip aldılar. Oda hastaneye götürüldü.

Bu çift İstanbul’dan gelmişti ve İstanbul’da eş dost ziyaretlerine bulunmuş bazı mevlit etkinliklerine katılmışlardı. Köyümüzde 3 umreci var ancak onların hiçbir sağlık sorunu olmadı. Zaten 1.5 ay önce onlar umreden dönmüştüler, bu kişiler virüsü muhtemelen İstanbul’dan bir tanıdıklarından almış olabilirler.

Babasının cenazesine katılamadı

Bir başka komşumuzun babası kanserden vefat etti ancak babalarının cenazelerine katılamadılar. Bir oğlu babası öldüğü gün karantina altına alındı. Diğeri ise şüpheli olarak bulunduğu gözlem altından maskeli ve özel koruyucu elbiseleri ile ambülansla getirildi ancak Ambülansın camından bakarak babasını ebediyete uğurladı. Babası Kanserden ölmüştü ancak bizler bile korkudan ve evden çıkmamak için cenazeye katılamadık çok üzüldük bu yaşananlara.

Başka evlerde karantinada

Köyümüzün komple karantina altını alındığı şeklinde oradan buradan tanıdıklar vs,  bizi arayıp soranlar oluyor. Böyle bir durum yok. Bu iki olay sonrası yaşanan akrabalık ilişkileri nedeniyle çeşitli temaslar sağlandığı sosyal mesafenin korunmadığı nedeni ile yine iki komşu evini de (karantina) demeyelim de, gözlem ve denetim altına aldılar.

Hastanede olan komşularımızın bazılarının test sonuçlarına göre ilişki kurdukları yakınları da doğal olarak gözlem altına alınıyor. Şuanda komşularımız hastanede yatıyorlar. Dileğimiz en kısa sürede sağlıklarına kavuşurlar. Yaşananlar sonrası şuanda köyde insanlarımız azda olsa korku içindeler bu doğal bir durma ancak, korku bazen bizleri de tedbir almaya itiyor. Hiç kimse evinden çıkmıyor bizlerde çıkmıyoruz çıkanları da uyarıyoruz. Umarız yaşadığımız bu süreci evde kalarak büyük acılar yaşamadan atlatırız” dedi.

    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV