Rize’de 2 hemşire koronayı yenerek, alkışlarla görevlerine döndü
06 Haziran 2020 Cumartesi

CHP’li vekilden şok iddia; “ÇAYKUR,FETÖCÜ ÇAY TV’NİN UYDU PARASINI ÖDÜYOR”

Rize’de 2 hemşire koronayı yenerek, alkışlarla görevlerine döndü

25 sağlık personeli tedavi görüyordu

06 Nisan 2020 Pazartesi 12:45
Bu haber 1284 kez okundu
 Rize’de 2 hemşire koronayı yenerek, alkışlarla görevlerine döndü
 Rize’de 2 sağlık personeli koronayı yenerek, alkışlarla görevlerine döndü Recep Tayip Erdoğan ünversitesi (RTEÜ)Eğitim araştırma hastanesinde görevli bazı doktor ve Hemşire yaklaşık 25 sağlık çalışanı yapılan testleri pozitif çıkmasının ardından tedavi altına alınmışlardı.
Testleri pozitif çikan ancak yapılan tedavi sonrası sağlığına kavuşan 2 hemşire tedavilerinin ardından yeniden görevlerinin başına döndü.

Hemşire Derya Yazıcı yaşadıklarını şöyle aktardı, “Bundan on gün önce yaptırdığım test sonucunda pozitif olduğumu öğrendim. Tabi ilk başta herkesin yaşadığı gibi bir panik yaşadım ve korktum. Sonrasında tedavi sürecim hemen başlandı ve kısa sürede sağlığıma kavuştum. Şuan kendimi çok iyi hissediyorum. Herkese bu sürecin umut olmasını istiyorum. Lütfen korkmayın ve cesur olun.” dedi. Ahmet Uysal ise, bende panik ile başlayan sürecimden sonra hastanedeki tedavimi sürecim tamamlandıktan sonra kendimi karantinaya aldım. Şuan gayet iyiyim ve sağlıklıyım. Destek olan herkese çok teşekkür ediyorum.” diye belirtti.
Sağlık müdürü Mustafa Tepe, “Bu süreçte alınan kararlara ve uygulanan kurallara harfiyen riayet eden, kişisel izolasyonuna, sosyal mesafesine, temassızlığına dikkat eden, mümkün olduğunda zorda kalmadıkça evinde kalan çok kıymetli ve bize en büyük desteği veren vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum.” dedi.

Diğer sağlık çalışanlarının tedavilerinin devam ettiği genel sağlık durmumlarınınise iyi olduğu öğrenildi.


    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV