Rize ve Trabzon’da koronavirüs vakalarında son durum
06 Haziran 2020 Cumartesi

CHP’li vekilden şok iddia; “ÇAYKUR,FETÖCÜ ÇAY TV’NİN UYDU PARASINI ÖDÜYOR”

Rize ve Trabzon’da koronavirüs vakalarında son durum

Rze de 3 ölüm

30 Mart 2020 Pazartesi 15:18
Bu haber 708 kez okundu
Rize ve Trabzon’da koronavirüs vakalarında son durum
 Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıktıktan sonra dünya genelinde bir pandemiye sebep olan Koronavirüs Covid-19, Türkiye’yi de etkisi altına aldı. Ülke genelinde yaşanan artış Rize ve Trabzon’da da etkisini gösterdi.

VAKA SAYISI VE ÖLÜ SAYISI ARTTI
Edinilen bilgiye göre ,Rize'de bugün itibariyle hastanede tedavisi göre  30 pozitif vaka sayısı 42’ye yükseldiği iddia ediliyor. Daha önce bir kişinin hayatını kaybettiği Rize'de ise ölenlerin sayısı 3'e yükseldi. 
Kovid-19 virüsüne bağlı olarak kentteki hastanelerde tedavi gören N.K. ve F.T. adlı kadınların hayatını kaybettiği bilgisine ulaşıldı.

Trabzon'da ise durum 30 pozitif vaka sayısı 35'e yükseldi.Yine Trabzon'da daha önce iki kişinin hayatını kaybettiği Trabzon'da ölü sayısında artış yaşanmadı. 
Rize'de Hastanede tedavi gören hastalardan ise yalnızca kaç kişinin yoğun bakımda olduğu bilinmiyor.
KARANTİNA GENİŞLİYOR

Rize ve Trabzon’da pozitif vaka sayılarının artmasıyla birlikte karantinaya alınan hasta sayısı da yükselişe geçti. Pozitif olan vakalarla teması olduğu belirlenen toplamda 50 kişinin daha gözlem altına alındıkları öğrenildi. Böylece toplamda 1200 kişinin evlerinde 14 günlük izole süreci geçirdiği öğrenildi.
Dün akşam açıklanan verilere göre Türkiye'deki son durum ise şu şekilde;Dün akşam açıklanan verilere göre Türkiye'deki son durum ise şu şekilde;

    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV