RİZE VALİLİĞİ MÜLTECİLERİ UNUTMADI

banner100

14 Ağustos 2020 Cuma

Türüt’ün FETÖ’den yargılanması devam eden eşi !

RİZE VALİLİĞİ MÜLTECİLERİ UNUTMADI

24 Mart 2020 Salı 21:42
Bu haber 1095 kez okundu
RİZE VALİLİĞİ MÜLTECİLERİ UNUTMADI
Rize' de Yaşayan Suriyeliler de UnutulmadıGençağa KARAFAZLI


Rize' de mülteciler unutulmadı. Yeni Koronavirüs salgını ile beraber  65 yaş üzeri vatandaşlara sokağa çıkma yasağı getirilmesi ile Rize' de yaşayan Suriyelilerde unutulmadı. Göç İdaresi Müdürlüğü Suriyeli bir çiftin kapısını çaldı ve yardım ulaştırdi. İçişleri Bakanlığı' nın 65 yaş üstü vatandaşlar için koyduğu sokağa çıkma yasağından sonra Rize Valiliği bünyesinde Bakanlık Genelgesi Doğrultusunda oluşturulan Vefa Sosyal Destek Grubu da çalışmalarına başladı.


Valilik Yabancıları Unutmadı

Rize Valiliği' nin Vefa Sosyal Destek Grubu çalışmaları kapsamında; Rize’ de Yaklaşık 3 yıldır ikamet eden Suriye uyruklu S. BARNIHER ile M. A. ALNOBİLSİ unutmadı. Vefa Sosyal Destek Grubu çiftin kaldığı apartmana giderek, Suriyeli çiftin ihtiyaçlarını teslim etti. Yapılan yardımlar karşısında sevinen Suriyeli çift, Rize Valiliği' nin Vefa Sosyal Destek Grubuna teşekkür etti.


İl ve İlçelerde Çalışmalar Başladı

Vefa Sosyal Destek Grubu, ihtiyaç olması halinde özellikle tek başına yaşayan ve ihtiyaçlarını karşılayacak yakını bulunmayan 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı olan vatandaşların mağdur olmaması ve temel ihtiyaçlarını karşılamak için Rize merkezi ve ilçelerinde görev yapacak şekilde yapılandırıldı.

Anılan Grup: İl/İlçe Emniyet Müdürü, İl/İlçe Jandarma Komutanı, ilgili kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, yerel yönetimler, AFAD, Kızılay ve Rize ilinde sosyal yardım alanında faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinden oluşuyor.

Temel İhtiyaçlar Karşılanacak

İlgili Genelge uyarınca: illerde valiler, ilçelerde kaymakamlar tarafından 65 yaş ve üzeri ile kronik vatandaşların sağlık başta olmak üzere tüm temel ihtiyaçlarının karşılanması için gerekli tedbirlerı alınacak; ve ikametlerinden ayrılmalarına kısıtlama / yasaklama getirilen vatandaşlar ise 112, 155, 156 numaraları üzerinden ihtiyaçlarını bildirebilecekler.

    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
ARŞİV