Rize STK ve meslek örgütleri ne iş yapar?

banner100

18 Eylül 2020 Cuma

“Artık 210 bin çay üreticisi örgütlenmeli”

Rize STK ve meslek örgütleri ne iş yapar?

21 Mart 2020 Cumartesi 20:08
Bu haber 1687 kez okundu
 Rize STK ve  meslek örgütleri ne iş yapar?
 Rize STK meslek örgütleri ne iş yapar?

Gençağa Karafazlı Özel haber

Çin’den başlayarak tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs vakaları ülkemizde de hızla yayılırken, tüm illerdeki yetkililer başta olmak üzere, STK, meslek örgütleri ve siyasi parti temsilcileri vatandaşları sokağa çıkmaması için çağrılar yapıyor.

Sağlıkçılar endişe ediyor

Koronavirüsün yurdun dört bir yanında yaygınlaşma tehlikesine rağmen büyük şehirlerin dışında kalan (Rize ) gibi illerde adeta hiçbir şey yokmuş gibi rahat olunması ve açıklanan sağlık tedbirlerine gereği gibi riayet edilmemesi bilhassa sağlık çevrelerinde endişeyle karşılanıyor.

Kısa mesajlar neden atmıyorlar?

Bu konuda endişelerini sosyal mecralarda dile getiren vatandaşlar da açıklanan tedbirlere uyulması konusunda yereldeki Kurumların, meslek odalarının, sendikaların, sivil örgütlerin vb kuruluşların en azından üyelerine kısa mesajlar atarak “evde kal” uyarısını üyelerine duyurmasını istemekteler.

Meslek ve sivil toplum örgütleri nerede?

Rize de vatandaşlar yaşananları endişeyle izlerken, yetkililerin zorunla olmadıkça sokağa çıkılmaması uyarılarına karşı bazı vatandaşların duyarsız davranmasının önüne bir türlü geçilemiyor. Rize sokaklarında ve sanayi çarşısında insanların uyarıları dikkate almadığı gözleniyor.

Tüm bu yaşananların karşısında oldukça dikkat çeken bir durum ise Rize’de ki meslek ve sivil toplum örgütlerinin yaşananlar karşısında sessiz kalmaları.

Başta çok büyük kitleye ye (210 bin kişi) ulaşabilen ÇAYKUR. Ziraat odaları, Muhtarlar federasyonu, Muhtarlar Derneği, Şoförler Odası, Minibüs kooperatifleri, Spor kulüpleri, Esnaf ve Sanatkarlar Odası, Rize ticaret Borsası, Rize Ticaret Odası ve akla gelecek benzeri kuruluşlar yaşananlar karşısında adeta sessiz.

Düne kadar bu kuruluşlar, Rize’ye bir vekil bir bakan, bir başbakan, hatta anlayışlarına uygun bir yazarçizer gelmeden, bazen günde 2 kez mesajlar atarlarken, bugün tüm toplumu yakından ilgilendiren böylesi önemli bir salgın karşısında sesiz kalmaları vatandaşların tepkilerine neden oluyor.

Umarız ,Rize’de faaliyet gösteren bu kuruluşlar bir an evvel üyelerine mesajlarla ulaşarak her gün gerekli uyarıda bulunurlar..

    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV