Rize Milletvekili “Kendirli beldesinde 6 vaka var” açıklaması tepki çekti
07 Haziran 2020 Pazar

CHP’li vekilden şok iddia; “ÇAYKUR,FETÖCÜ ÇAY TV’NİN UYDU PARASINI ÖDÜYOR”

Rize Milletvekili “Kendirli beldesinde 6 vaka var” açıklaması tepki çekti

Kendirli’de bu kez de “vaka var-yok” tartışması başladı.

05 Nisan 2020 Pazar 13:33
Bu haber 2683 kez okundu
Rize Milletvekili “Kendirli beldesinde  6 vaka var” açıklaması tepki çekti
 Milletvekili Rize “Kendirli beldesinde  6 vaka var”

Rize Milletvekilinin Kendirlide 6 korona virüsü vakası var açıklaması sonrası, Türkiye’de ilk karantina altına alınan beldelerden olan Kendirli’de bu kez de “vaka var-yok” tartışması başladı.

Kendirli belde halkı milletvekilinin açıklamalarına “beldemizde korona virüsü vakası yoktur var diyorsanız  ‘isimleri açıklayın’ “ diyerek tepki gösterdiler.

Gençağa KARAFAZLI.Özel haber

RİZE

Rize’nin 3.500 nüfuslu Kendirli beldesinde geçen ay Zabit Yılmaz (67) adlı vatandaşın korna virüsü sonucu yaşamını yitirmesi belde de korona virüs tartışmalarını alevlendirmişti.

Zabit Yılmaz adlı vatandaşın ölümü sonrası, Kendirli Belediye başkanı Alaattin Serdar,3 vatandaşın daha korona virüsü nedeniyle karantina altında tutulduğunu, beldenin olası vakalar karşısında karantina altına alınmasını istemişti. Başkan Serdar’ın bu talebi sonrası Belde karantina altına alınmıştı.

Zabit Yılmaz’ın oğlu Ömer Yılmaz ise, babasının korna virüsten değil zatürre hastalığından yaşamını yitirdiğini iddia ederken, Kendirli halkı ise ilk günden beri beldelerinde, koronavirüs iddiasıyla yaşanan ölümün kuşkulu olduğunu, bu kişinin başka hastalıklar nedeniyle ölmüş olabileceğini iddia etmiş, beldenin gereksiz şekilde karantina altına tutulduğunu öne sürerek,  belediye başkanı Alaattin Serdar’ı karantina kararına karşı çıkmışlardı.

Beldemizde virüs vakasına rastlanmadı

Kendirli beldesinin karantina altına alınmasından 3 gün sonra  “Kendirli’de çok sayıda vaka var’ şeklinde iddiaların yaygınlaşması üzerine yeni bir açıklama yapan başkan Serdar, beldelerinde yapılan sağlık kontrolleri sonrası beldenin temiz çıktığını hiçbir korona virüs vakasına rastlanmadığını açıkladı.

Rize de 112 korona vakası var 25’i sağlık çalışanı

Bu açıklamanın ardından Ak parti Rize milletvekili Muhammet Avcı’nın bir televizyon programında Rize’deki vakalarla ilgili yaptığı açıklamada “Kendirli’de 6 vaka var” diye açıklamada bulunması kafaları karıştırdı.

Rize de vaka sayılarını açıklayan Milletvekili Avcı, ”Rize’deki hastanelerde 112 hastanın koronavirüs tedavisi görüyor, bu hastaların 90'ının il dışından geldi. 5 vaka yurtdışından geldi, 25 sağlık çalışanı da koronavirüs tedavisi görüyor. Koronavirüs nedeniyle 3 kişi vefat etti, 112 hastanın 3'ü yoğun bakımda tedavi görüyor, 67 hastanın durumu ise iyi ve 25 hastanın da orta düzeyde hastalığı seyretmektedir.

Kendirlide 6 vakamız var

AK Parti Rize Milletvekili Muhammet Avcı karantina altında olan Kendirli beldesiyle ilgili vediği vaka sayıları yeni bir tartışmanın başlamasına neden oldu.

Milletvekili Avcı; “Rize de ilk karantina uygulamasını Kendirli Beldemizde hayata geçirdik. Bu beldemizde 6 korona virüs vakası var. Burada karantina uygulamamız devam ediyor” dedi.

Milletvekili Avcın’nın Kendirlide 6 korona virüs vakası var şeklindeki bu açıklamaları, kafaları karıştırırken Kendirlide yeniden “vaka var mı yok mu” tartışmalarını başlattı.

Kendirli halkı bu isimlerin açıklanmasını istiyor

Belediye Başkanının beldede korona virüs vakasına rastlanmadı açıklaması sonrası milletvekilin “kendirli beldesinde 6 vakamız var” şeklinde açıklamaları Kendirli belde halkının tepkisine neden olu.

Kendirli beldesi Belediyesinde 2 dönem AKP den belediye meclis üyeliği görevinde bulunan iş adamı İsmail Uzun, İbrahim Gör, Yavuz Can adlı vatandaşlar, “Milletvekilimizin böyle bir açıklama yapması bizleri açıkça korkutmuştur. Bundan iki gün önce Belediye Başkanımız Alaattin Serdar ‘beldemizde yapılan sağlık taramaları sonrası hiçbir korona virüsü vakası tespit edilememiştir. Karantina devam edecek dua edelim” diye belediyeden bu durumu belde halkına duyurdu.

Milletvekili Sayın Avcın’nın bir televizyon programında Kendirli beldemiz için  ‘6 korona virüs vakası var ‘ demesi bizleri gerçekten endişelendirdi.

İsimleri açıklayın bilelim

Burada aklımıza ilk gelen şey şu;Ya belediye başkanımız ya da milletvekilimiz ikisinden biri gerçeği söylemiyor. Belediye başkanı belde halkına müjde verirken 3 gün sonra milletvekilimiz 6 vaka var diyor. Bizde diyoruz ki bu vakalar gerçekse onaman isimlerin ide açıklayın bilelim ve ona göre tedbirlerimizi artıralım. Şuanda karantina var denilen beldemizde kimse evinde değil hepimiz sokaklardayız. Milletvekilinin 6 vaka var sözü gerçek ise o zaman belediye başkanımızın beldede yaşananlardan haberi yok demektir.

Çocuklarımızın ölümle alakalı soruları psikolojimizi bozuldu

Biz beldemizde korona virüs vakasından kimsenin ölmediğine inanıyor ve her hangi bir virüs vakasının da mevcut olduğunu düşünmüyoruz. Yetkililer acilen sağlıklı gerçekçi bilgilerle halkı bilgilendirmelidirler. Artık psikolojimiz tamamen bozuldu. Çocuklarımızın ölümle alakalı soruları hem onları hem de bizlerin psikolojisini bozuyor” diyerek yaşananlara tepki gösterdiler.

Ömer yılmaz babasının korona virüsüden
ölmediğini iddia etmişti..

halk sokaklarda


karantina kurallarına uyan yok


    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV