Rize ilçe ve köyler arasında toplu taşıma seferleri durduruldu
06 Haziran 2020 Cumartesi

CHP’li vekilden şok iddia; “ÇAYKUR,FETÖCÜ ÇAY TV’NİN UYDU PARASINI ÖDÜYOR”

Rize ilçe ve köyler arasında toplu taşıma seferleri durduruldu

Rize Belediye başkanlığı yetkili

06 Nisan 2020 Pazartesi 22:16
Bu haber 1460 kez okundu
 Rize ilçe ve köyler arasında toplu taşıma seferleri durduruldu
 Rize ilçe ve köyler arasında toplu taşıma seferleri durduruldu

Gençağa Karafazlı.

Rize'de koronavirüs (Kovid-19) salgınının önlenmesine yönelik olarak toplanan İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi yeni kararlar aldı.

Rize Valisi Kemal Çeber başkanlığında toplanan İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi, yeni tip koronavirüs (Kovid-119) tedbirleri kapsamında Rize - Artvin arasındaki toplu taşıma faaliyetlerinin ilçeler dâhil ikinci bir açıklamaya kadar tamamen durdurulduğunu bildirdi.

Merkezde ilçe ve köylere yasak

İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisinin aldığı diğer bir karar ise, yarından (7 Nisan Salı günü) itibaren ilçe merkezlerinden Rize merkeze, il merkezinden ilçelere, ilçelerden ilçelere ve köylerden merkezlere, merkezden köylere yapılacak toplu taşıma seferleri 15 günlüğüne durdurması oldu. Yarından itibaren ilçe merkezlerinden Rize merkeze, il merkezinden ilçelere, ilçelerden ilçelere ve köylerden merkezlere merkezden köylere seferler 15 günlüğüne durduruldu. İl merkezindeki dolmuş seferleri azaltılarak planlama Rize Belediyesine bırakıldı.

Rize Belediye başkanlığı yetkili

Rize İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisinin aldığı kararlar şöyle duyuruldu: “İl genelindeki tüm toplu taşıma araçları için il merkezinden ilçelere, ilçelerden il merkezine, ilçelerden ilçelere, il merkezinden köylere ve köylerden il merkezine her türlü toplu ulaşımın 15 günlüğüne durduruldu. Ancak çevre mahallerin zaruri ihtiyaçları gözetilerek il merkezi için asgari toplu taşıma sefer planlaması yapma hususunda Rize Belediye Başkanlığı yetkili olup, planlamanın takibi için gerekli bilgilendirmenin emniyet ve jandarma kolluk birimlerine yapılması,03.04.2020 tarihli 17 Nolu Hıfzıssıhha Kurul Kararımızın 1. Maddesine istinaden 01.01.2020 tarihinden sonra doğmuş olanları sokağa çıkmalarının geçici olarak yasaklanması tedbirinden, bu tarihten sonra doğmuş olan gebe ve lohusaların, ayrıca Genişletilmiş Bağışıklama Programı nedeniyle zorunlu aşı, işitme görme testleri, topuk kanı taramaları, kalça ultrasonografisi gibi izlem takvimindeki bebek ve çocukların istisna tutulmasına,b ebek ve çocukların ebeveynleriyle birlikte cerrahi maske kullanmak koşuluyla sağlık kuruluşlarına müracaatlarına izin verilmesi.” Karara bağlanmıştır. Kaynak: Rize ve ilçeleri arasında toplu taşıma seferleri kaldırıldı

    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV