RİZE İL BAŞKANI DENİZ'İN DESTEKLEDİĞİ LİSTE KAZANDI
05 Nisan 2020 Pazar

Rize Milletvekili “Kendirli beldesinde 6 vaka var” açıklaması tepki çekti

RİZE İL BAŞKANI DENİZ'İN DESTEKLEDİĞİ LİSTE KAZANDI

15 Aralık 2019 Pazar 12:55
Bu haber 487 kez okundu
RİZE İL BAŞKANI DENİZ'İN DESTEKLEDİĞİ LİSTE KAZANDI
 CHP Rize Merkez ilçe  37. Olağan Kongresinde, mevcut Merkez Başkan Necati Topaloğlu, yeniden Merkez İlçe Başkanlığına seçildi...

Kongrede, toplam 212 delegeden 209'u oy kullandı. Kullanılan oyların tümü geçerli sayıldı. 

Mevcut Başkan Topaloğlu, listesiyle birlikte toplam 157 oy, diğer Başkan Adayı Sabri Sürücü ise toplam 52 oy aldı.

Deniz'in gücü arttı

Uzun süreden beri Rize CHP de yaşanan parti içi tartışmalar merkez ilçe seçimyle adeta son buldu.CHP il başkanı Saltuk Deniz ve İlçe başkanı Necati Topaloğlu'nun Rize merkezden olmamaları parti içerisinde biline bazı ulusalcı ve milliyetçiler tarafından sürekli olarak eleştiri konusu olmuştu.
Eleştirilerin odağında olan İl başkanı Saltuk Deniz  CHP nin ırkçı bir parti değil sosyal demokrat bir parti olduğunu partinin üyesi olan her biriyen nereli olduğuna bakmadan partinin en yüksek kademelerinde yer almasında hiç bir sakınca yoktur diyerek muhaliflerinin bu söylemlerine karşı çıkıyordu.
Parti içerisindeki muhalifler son günlerde bu ırkçı söylem üzerine oturttukları seçim çalışmasını Sabrı Sürücü yü aday çikartarak yollarına devam etmek istediler.Dün yapılan seçimlerin ardından parti içi muhalif olarak bilinen ve birleşen gruplar ne yazıkki büyük bir yenilgi ile karşılaştılar.
Merkez ilçe seçim sonuçları sonrası mevcüt il başkanı Saltuk deniz gelecek aylarda yapılacak olan il kongresinde karşısına çikacak olan her hangi bir aday ve ya adayların seçimi kazanma şanslarının olmadığınıda göstermesi açısından çok önemli olduğu ortaya çıktı.

    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV