RİZE HALKI REŞAT KASAP’A BÖYLE TEPKİ GÖSTERMİŞTİ
05 Nisan 2020 Pazar

Rize Milletvekili “Kendirli beldesinde 6 vaka var” açıklaması tepki çekti

RİZE HALKI REŞAT KASAP’A BÖYLE TEPKİ GÖSTERMİŞTİ

RİZE HALKI AYAKLANDI

08 Şubat 2014 Cumartesi 21:36
Bu haber 2089 kez okundu
 RİZE HALKI REŞAT KASAP’A BÖYLE TEPKİ GÖSTERMİŞTİ
 RİZE HALKI REŞAT KASAP’A BÖYLE TEPKİ GÖSTERMİŞTİ

AKP Yerel seçimler öncesi Rize’de 10 ayrı aday adayı ile yarış başlatmıştı. Bu yarışta Rize’nin mevcüt AKP’li belediye başkanı Halil Bakırcı’da katılmıştı.

Aday adayları Rize Cadde ve sokakları yansıra birçok meslek kuruluşu ve sivil toplum örgütlerini gezerek kendilerini anlattı. Halkın desteğini istedi. AKP’de parti içi demokrasinin var olduğunu ve Rize’yi yönetmeye talip olduklarını kamuoyuna deklere etmişlerdi.

Bütün bu yorucu çalışma sonrası ne olduysa Ankara’nın puslu havasından bağıran bir ses Rize’de yarışan 10 aday adayının yok olacağını seslendirdi. Bu puslu havadan çıkan aday ise kamuoyunda hiç ama hiç tanınmayan Prof.Dr.Reşat Kasap olmuştu.

RİZE HALKI AYAKLANDI

Reşat Kasap Rize’de 10 aday adayını adeta bir kasap gibi kesmesi Rize’de aday adaylarını şok etmişti. Bazı aday adayları yaşananlar sert tepkiler vermiş bazıları özel sanal hesaplarında yapılacak seçimlerde “ bir karı bir de benim oyum” şeklinde çeşitli yönetmelerle AKP’nin puslu Ankara havasından gösterilen adayı desteklemeyecekleri hatta Rize sokaklarında onunla gezip oy istemeyeceklerini açıklamışlardı.Bugün  bu aday adaylarının hiç birinin Kasap'lşa Rize'de dolaşmaması verilen sözün yerine getirildiğini açıkça görmekteyiz.

Bütün bu açıklamalar sonrası Rize halkı da Reşat Kasap’a tepki göstermek AKP’nin parti içi demokrasisini eleştirmek için sokağa çıkarak mevcut belediye başkanı ve aday adayı olan Halil Bakırcı’ya destek yürüyüşleri yaptı. Onlarca Rizeli vatandaş her yerde bu tepkisini dile getirdi. Reşat Kasap’a ve dolayısıyla AKP’ye oy vermeyeceklerini O gün NABIZ TV mikrofonlarına açık bir dille söylemişlerdi.

İşte o gün tepkilerini dile getiren Rize halkının Bakırcı’ya destek Kasap’a yönelik serzenişleri…

Anahtar Kelimeler: RİZEAKPBakırcıKasapHalkı

    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV