Rize' de yaklaşık 900 kişi gözlem altında...Kendirli Beldesi karantina altına alındı
07 Haziran 2020 Pazar

CHP’li vekilden şok iddia; “ÇAYKUR,FETÖCÜ ÇAY TV’NİN UYDU PARASINI ÖDÜYOR”

Rize' de yaklaşık 900 kişi gözlem altında...Kendirli Beldesi karantina altına alındı

27 Mart 2020 Cuma 14:14
Bu haber 2478 kez okundu
Rize' de yaklaşık 900 kişi gözlem altında...Kendirli Beldesi karantina altına alındı
Kendirli Beldesi' nde Koronavirüs' den Ölüm Sonrası 3 Vaka Daha Görüldüğü İddiaları Sonrası Rize Genelinde Yaklaşık 900 Kişinin Gözlem Altında Olduğu ve Kendirli Beldesi' ndeki Vatandaşlar da Tek Tek Sağlık Kontrolünden Geçirilecek.



Gençağa KARAFAZLI - Rize


Yaklaşık 3500 nüfusu olan Rize merkeze bağlı Kendirli Beldesi' nde dün koronavirüs nedeniyle yaşamını yitiren bir vatandaştan sonra, 3 yeni vakanın daha ortaya çıktığı iddiaları üzerine Belde Belediye Başkanı köyün komple sağlık taramasından geçirilmesini istedi.

Rize’ nin Kendirli Beldesi' nde esnaflık yapan S.Y.(67)' nın İstanbul seyahati sonrası döndüğü memleketi Rize’ nin Kendirli Beldesi' nde rahatsızlanmış ve ardından da koronavirüs şüphesiyle Recep Tayip Erdoğan üniversitesi (RTEÜ) Eğitim Araştırma Hastanesi' nde tedavi altına alınmıştı.

Tedavi altına alınan S.Y’ nin yapılan testleri pozitif çıkmış ve tedavi gördüğü RTEÜ Eğitim Araştırma Hastanesi' nde dün yaşamını yitirmişti. Bu olay sonrası Kendirli Beldesi' nde bulunan vatandaşlar büyük panik yaşamıştı.


Belde' de 3 Yeni Vaka Başkanı Endişelendirdi

Dün yaşanan ölümlü olay sonrası 3 yeni vakanın ortaya çıktığını iddia eden Kendirli Belediye Başkanı Alaattin Serdar konuyla ilgili Rizenabız ve Olayrize muhabirlerine, "Belde' nin sağlık taramasından geçirilmesini istediğini ve ayrıca, yeni 3 vakanin daha olduğunu" açıkladı.

Başkan Serdar “Dün köyümüzde bir vatandaşımız yaşamını yitirdi; Hastanede durumu ağır olan bir vakamız daha var; Ayrıca, 3 köylü vatandaşımızda koronavirüs olduğu şüphesiyle hastaneye kaldırıldı" dedi. Başkan sözlerinin devamında "Ölen vatandaşımız beldemizde esnaflık yapan ve dolayısıyla birçok insanımızla ilişki kuran; bunun yaninda, camiye düzenli giden ve burada da insanlarımızla ilişki kuran birisi" söyledi. Bu durum yaşadığımız Beldemiz' de paniğe neden oldu. Yapılması gereken tek seçeneğimiz vardı oda Beldemiz' in karantina altına alınması ve vatandaşlarımızın sağlık taramasından geçirilmesi. Sağlık müdürlüğü yetkililerini aradım ve tedbirler alındı ve gerekli çalışmalar başladı.

Başkan Serdar "Vatandaşlarımızın Sakin Olmasını, Yetkililerin Uyarılarını Dikkate Almasını ve Evden Çıkmamalarını Rica Ediyorum” dedi.


 

    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV