Rize de vaka sayıları korkutucu boyuta ulaştı

banner100

22 Eylül 2020 Salı

İddia: Mesut Yılmaz'dan umut kesildi

Rize de vaka sayıları korkutucu boyuta ulaştı

Hastaneler doldu evlerde karantina sayısı her geçen gün artıyor

13 Ağustos 2020 Perşembe 13:47
Bu haber 2482 kez okundu
Rize de vaka sayıları korkutucu boyuta ulaştı
 Tüm dünyayı etkisi altına alan ,bir çok dünya ülkesinde siyasal iktidarların en temel sorunu haline gelen yeni kovid 19 pandemi süreci tüm dünyada tartışılmaya ve etkisini sürdürmeye devam ediyor.
 Korona virüsü salgınından en çok etkilenen ülkelerden biri olan Türki'yede işler hiçte iyi gitmiyor.

KUZEYTVNET-

Türkiye'nin bir çok bölgesinde olduğu gibi Karadeniz illerinde de vaka sayıları tüm hızıyla artarken Karadeniz illerinde en çok vakaların arttığı illerin başında Rize geliyor.
Bir hafta önce Rize valisi Kemal Çeber bir açıklama yaparak vaka sayılarının 220 olduğunu belirtmişti.

ValiÇeber'in bu açıklamaları Rize kamuoyunda büyük yankı bulmuş sosyla medya paylaşımcıları vali Çeber'in gerçekleri söylemediğini öne sürmüşlerdi.

Birgünde 100 vaka toplam 700 vaka

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca her akşam günlük verileri açıklarken yaşanan artışlara  dikkat çekmiş yurttaşları maske, sosyal mesafe ve hijyen konusunda mutlak uyması gerektiği konusunda uyarmıştı.
Bakan Koc'dan sonra iç işleri bakanlığı geçen Salı gününden sonra sosyal aktivitelerin gerçekleştiği alanlarda denetimlerin sıkılaştırılacağı açıklaması yapmıştı.
Bütün bu açıklamalar sonrası alınan tedbirlere rağmen Rize'de dün 1 günde 100 yeni pozitif vakanın ortaya çıktığı öne sürüldü.
Sosyal medya paylaşımcıları gelişmelerin korkutucu olduğunu çok acil radikal kararların alınması gerektiğine dikkat çektiler.
yaşanan bu gelişmelerin ardından Rize ve ilçelerinde pozitif vaka sayılarının artması sonrası  hastanelerin dolduğu bir çok hastanın ise evlerinde takibe alındığı  vaka sayısının Rize genelinde 700 bulduğu öğrenildi.

    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV