Rize de tehlikeli davranışlar korkutuyor!
31 Mart 2020 Salı

Çaykur'da korona virüs alarmı! virüs işçilere bulaştı

Rize de tehlikeli davranışlar korkutuyor!

15 Mart 2020 Pazar 20:19
Bu haber 2381 kez okundu
Rize de tehlikeli davranışlar korkutuyor!
 Yetkilileri uyarıyoruz!


Gençağa Karafazlı..
Tüm dünyayı etkisi altına alan ve ülkemizde ise henüz ciddi bir yaygınlık göstermeden yetkililerin son haftalarda uygulamaya koyduğu önemli ve anlamlı tedbirler sayesinde korona virüsü tümmanlamlı uygulamalara rağmen ciddi bir tehlike olarak karşımızda durduğu gerçeği ile karşı karşiya bulunuyoruz.

Bakanlık uyarıları ciddiye alınmıyor mu?

Bir yandan ilgili diğer yanda sorumlu bakanlıklar ard arda açıklamalar genelgeler yayımlayarak alınması gereken tedbirleri vatandaşlara duyurmaya ve tedbirlere uyulması konusında israrcı olmaya devam ediyor.

Bir yandan ciddi tedbır ve uyarılar devam ederken diğer yandan sorumsuzca davrananlar sosyal medyadan adeta şow yaparcasına alınması gereken tedbirleri yokmsayarak toplum sağlığıyla oynuyorlar.

CHP İstanbul da bir çok etkinliği iptal etmeyerek tepki alırken AKP Beylik düzü kadın kolları ümre den gelen vatandaşlarla evlerde sarmaş dolaş fotoğraflar yayınlayarak toplum sağlığıyla oynuyorlar.

Rize de Ümreden donenler sokaklarda dolaşıyor!

İlgili bakanlık Ümreden dönen vatandaşların yurtlarda karantına aldığını duyurarak ümreden dönenlerle yakın ilişki kurulmaması çağrısında bulundu.

Bakanlığın çağrılarına rağmen Rize de ümreden donen bazı vatandaşların tedbirsiz bir şekilde sokaklarda dolaştığı ortaya çıktı.

Sosyal medya paylaşımcıları Rize de ümre dönüşü sokaklarda dolaşan yakınları olduğunu duyururken bir paylaşımcının şu notu “komşumu gördüm ümreden gelmiş’dostlarım ziyaretime gelemeyince çıkıp ben onları ziyaret etmeye başladım’ diyor.Bunları karantinaya aldık deniliyor bu nasıl iş.şeklinde tehlikeye dikkat çekiyor.

Benzeri bir çok paylaşım söz konusu.Demekki Rize ye ümre dönüşü gelen bir çok vatandaş var ve bunlar sokaklarda kontrölsüz bir şekilde dolaşıyorlar.Peki Rize deki yetkili ve sorumlular bakanlığın çağrılarını talimatlarını görmüyor mu? Ümreden dönem ve Rize iline gelen kaç vatandaş var ve bunlarla ilgili ne tür tedbirler alınıyor?

Umarız bu haberimiz sonrası ilgili ve sorumlular vatandaşların konuyla ilgili tepkilerini görür ve harekete geçerler..

    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV