Rize CHP “Parça Parça kararlar alarak sorun çözülmez“
06 Haziran 2020 Cumartesi

CHP’li vekilden şok iddia; “ÇAYKUR,FETÖCÜ ÇAY TV’NİN UYDU PARASINI ÖDÜYOR”

Rize CHP “Parça Parça kararlar alarak sorun çözülmez“

Bugün Gelinen Nokta da önerilerimizi bir kez daha tekrar ediyoruz.;

06 Nisan 2020 Pazartesi 23:03
Bu haber 1497 kez okundu
Rize CHP “Parça Parça kararlar alarak sorun çözülmez“
Rize’de parça Parça kararlar alarak sorun çözülmez

Gençağa Karafazlı..

Rize'de bugün alınan ilçe ve köyler arası ulaşım yasağı kararını olumlu bulan CHP,   ‘Geç alınmış bir karar’ olarak tepki gösterdi.

CHP Rize il Başkanı Saltuk Deniz, sokağa çıkma yasağı alınmadığı her günün, Rize’nin geleceğinden çalınan bir gün’ olarak gördüklerini ifade etti

Rize İl Genelinde sokağa çıkma yasağı ilan edilsin

İl Başkanı Saltuk Deniz, Rize valiliğinin bugün aldığı İlçeler arası Toplu taşıma yasağı kararıyla ilgili şunları söyledi;

“ İlçeler arası Toplu taşıma yasağı kararını doğru bir karar. Ama geç alınan bir karar olarak görüyoruz.

20 yaş altı ve 65 yaş üstü yasak. Büyükşehirlere giriş çıkış yasak. Sokakta kalabalık gezmek yasak, sahilde dolaşmak bile yasak. Yani birçok konu da kısıtlamalar var. Neredeyse çalışmak zorunda olmayanların dışında %60 oranında bir çoğunluk 3 aydır evlerde. Rize'deki sorunun ne olduğunu biliyoruz nedenle tam 1 aydır Ülke genelinde olmasa bile Rize İl Genelinde sokağa çıkma yasağı ilan edilsin diyoruz.

Bugün gelinen noktada gene parça parça karar alınıyor. Her gün yeni bir karar alınıyor. Bütün bunlara gerek yok ki; toptan bir karar alın sokağa çıkmayı yasaklayın. Önceden alınması gereken kararları ötelemenin geldiğimiz noktada nelere mal olduğunu ilimizde ki artan vaka sayılarıyla hep birlikte gördük. Her gün yeni bir karar karmaşası, vatandaş da bezmeye başladı. Bunun mutlaka  göz önüne alınması gerek.

Yerel Yöneticilerin Çok gayretli ve iyi niyetli çalıştıklarını biliyoruz. Sözümüzün adresi belli.Günler öncede yaptığımız çağrılar dikkate alınmış olsaydı bugün bu şekilde bir karar alınmasına gerek olmayacaktı.

Bugün Gelinen Nokta da önerilerimizi bir kez daha tekrar ediyoruz.;

1-Rize'yi ve Çay'ı kurtarmak için bir an önce süresi belli olan ve Çay sezonu tam olarak başlamadan RİZE İL GENELİNDE SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI ALIN.

2-Bu süre içerisinde ; Rize 'ye geldiği açıklanan hazır tanı kitleriyle birlikte, aile hekimlerini de ve hatta emekli olan sağlıkçıları da alarak Rize'deki tüm evlerde tek tek test yapın, şüpheli olanları gözlem altına alarak tedavi sürecini başlatın.

Yani Evimizin içini test edelim.

3- Tarım Bakanı, Ya da Varlık Fonu Başkanı ya da ÇAYKUR bir an önce ÇAY SEZONU ile ilgili açıklama yapmalı ve çay müstahsillerinin belirsizliklerini ve sorularını ortadan kaldırmalı, Çay üreticileri ve ÇAYKUR işçilerini hiç bir şekilde mağdur edilmeyeceklerine dair güvence verecekleri açıklama yapmalıdır.

4- Bugün Türkiye genelinde İl ve ilçe hatta Belde belediyeleri küçük esnafa yönelik bir takım çalışma içerisinde olduklarını görüyoruz. Rize Belediyesi özellikle küçük esnafa destek verecek bir çalışma yapmalı, bu çalışmanın sonuçlarını kamuoyuna bir an evvel açıklamalıdır.

5- Gözlem altına alınan hastalarda ki iyileşmeler olumludur. Bunu sürdürmek ve yayılmayı önlemek için de karantina şarttır.

Yaşadığımız bütün gelişmeler gösteriyor ki beklemeye gerek yok. Çünkü artık kısıtlanacak hiç bir şey kalmadı. Sokağa çıkmanın yasaklanmasıyla ilgili olarak geç karar alınması, geçirdiğimiz her gün Rize'nin geleceğinden çalınan bir gündür”. Diye kaydetti.

İster Gönüllü, İster Zorunlu Evde Kal Rize. Sağlıklı Kalın.

    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV