Rize Belediyesi Mobil Gıda ekibi iş başında
06 Haziran 2020 Cumartesi

CHP’li vekilden şok iddia; “ÇAYKUR,FETÖCÜ ÇAY TV’NİN UYDU PARASINI ÖDÜYOR”

Rize Belediyesi Mobil Gıda ekibi iş başında

Başkan Metin,Seyyar satıcı, ev temizliği, çocuk bakıcılığı yapanları düşündü

07 Nisan 2020 Salı 19:04
Bu haber 1279 kez okundu
Rize  Belediyesi Mobil Gıda ekibi iş başında

Rize  Belediyesi Mobil Gıda ekibi iş başında 

Gençağa Karafazlı.. 

Korona virüs covid-19 salgını nedeniyle Rize Belediyesi ihtiyaç sahiplerine yardım yapıyor.

Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin, Rizeli hayırseverlerin de katkısıyla ihtiyacı olan 46 mahalledeki , sigortasız olarak çalışanlar, seyyar satıcılık mesleğine sahip olup, tezgâhı kapananlar, ev temizliği, çocuk bakıcılığı gibi işleri yapan vatandaşlara Ramazan süresince  çeşitli gıda yardımları yapacak. 

Çiftekavak mevkiinde bulunan Yeni sanayi sitesindeki depolarda, bulunan ve belediye personeli tarafından hazırlanan yardım kolilerini inceleyen, Başkan Metin, burada yaptığı açıklamada; “İlimiz kırsalında ikamet edip, korona virüsünden işyerini kapatan, sigortasız olarak çalışanlar, seyyar satıcılık mesleğine sahip olup, tezgâhı kapananlar, ev temizliği, çocuk bakıcılığı gibi işleri yapan vatandaşlarımıza oluşturduğumuz Mobil gıda ekibiyle bu katkıları sunmaya başladık. 

Bu uygulama ile Belediyemizin bütçe olanakları ve hayırsever insanlarımızın katkılarıyla, ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza Ramazan ayı süresince 46 mahallemizde devam edeceğiz.

Covid-19 Salgını ile birlikte  sosyal devletin yeniden hatırlandığını ve desteklerini esirgemeyen Toptancılar sitesi yönetim kurulu üyelerine, Rize’li hayırsever insanlarımıza teşekkür ederim. 

Bu yardımların ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmasına büyük özveri ile katkı sunan Belediye çalışanlarımıza ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Tüm çalışanlarımızı, Virüsten korunma yönünde alınan ve alınacak önlemlere  dikkat etmeleri ve uymalarını rica ediyorum.”

Başkan Metin, daha sonra,  Mobil gıda ekibini çalışmalar yapmak üzere uğurladı. 

    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV