Rize Anadolu Liseli Matematik Öğretmeni İntihar Etti
07 Nisan 2020 Salı

“Rize’yi patlamaya hazır bombaya dönüştürmeyin”

Rize Anadolu Liseli Matematik Öğretmeni İntihar Etti

Ankara'da özel bir okulda matematik öğretmenliği yapan İnan Avşar intihar etti. Avşar, bir gün önce YouTube'a yüklediği videoda 'Çok mücadele ettim' diyerek eğitim sistemini ve fazla mesai saatlerini eleştirmişti

20 Şubat 2020 Perşembe 19:18
Bu haber 1259 kez okundu
Rize Anadolu Liseli Matematik Öğretmeni İntihar Etti
 

Ankara-Batıkent'te İnan Avşar isimli 15 yıllık matematik öğretmeni, eğitim sisteminin kötü olmasını ve ülkede bir öğretmen olarak yaşadığı adaletsizlikleri anlattığı bir video çekip sosyal medyada yayınladıktan sonra yaşamına son verdi.

Eğitim Sen 2 nolu Şube üyesi Fevziye Taş, BirGün'e yaptığı açıklamada Avşar'ın öğrencileri ve çevresi tarafından çok sevilen bir öğretmen olduğunu söyledi. İnal Avşar'ın billinen bir psikolojik rahatsızlığı olmadığının altını çizen Taş, "Onu sistem öldürdü" dedi.

İnal Avşar, bir gün önce YouTube'a yüklediği videoda 'Çok mücadele ettim' diyerek eğitim sistemini ve fazla mesai saatlerini eleştirmişti.

İnan Avşar, çektiği videoda "Çocuklarınızı okula göndermeyin. Çocuklarınızın beyni yıkanıyor. 15 yıllık eğitimciyim, bu işe severek girdim. Babam da eğitimciydi. Çocuklardan çok şey öğrendim. Ama şunu farkettim ki okul tamamen ticari bir hapishane. Çocukların şu an oralarda beyni yıkanıyor. Saçmasapan bir sisteme adapte etmeye çalışıyorlar çocuklarınızı. Artık çocukların yüzüne bakamıyorum. Yüzlerine bakamıyorum. Saçmasapan bir sisteme hazırlıyorum çocukları" dedi.

15 yıllık matematik öğretmeni olduğu öğrenilen ve sosyal medya sitesi YouTube’da yayınladığı 14 dakikalık videonun ardından aracında intihar ederek yaşamına son veren İnan Avşar’ın Rize Anadolu Lisesi’nde okuduğu ve o dönem babasının Rize’de öğretmenlik yaptığı öğrenildi.

    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV