Rize AKP den Babacan ve Davutoğlu'nun partilerine!!!
10 Temmuz 2020 Cuma

FLAŞ HABER, AKP ‘li başkanın eşi ile ilgili habere yasak

Rize AKP den Babacan ve Davutoğlu'nun partilerine!!!

25 Kasım 2019 Pazartesi 12:29
Bu haber 1770 kez okundu
Rize AKP den Babacan ve Davutoğlu'nun partilerine!!!
Davutoğlu ve Babacan'ın kuracağı partilere AKP den geçecek isimler yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladı.Bazı AKP li vekil ve yöneticiler AKP den ayrıldıklarını açıklarken bazı illerde ise partiler kurulduktan sonra geçecek isimlerin harekete geçtiği buna gerekçe olarak ise parti içerisnde dışlanma ve ötekileştirilmek olarak algılandı.
Rize de buna benzer bir hareketliliğin yaşandığını gören ve rahatsız olan Rize de ki seçim yenilgisnin baş mimari olarak suçlanan Hayati Yazıcı'nın Rize ziyareti esnasında  "biz aileyiz aramızda küskünlük olmaz" demesinin altında ki gerçek AKP Rize den kopmalar olacağı olarak yorumlandı.
İşte Yazıcı'nın Rize izlenimleri:
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Rize Milletvekili Hayati Yazıcı, ve AK Parti Rize İl Başkanı İshak Alim Rize Merkeze bağlı Salarha, Muradiye ve Çayeli İlçesine bağlı Madenli ve Büyükköy Belde Belediyelerini ziyaret etti. Rize Merkez’de Güney Çevre Yolu Pehlivantaşı Mahallesi bağlantı yolunda incelemelerde bulundu. Rize Merkez Muhtarlar Derneği’nin organize ettiği Rize Kitap Fuarına katılım sağlayarak, esnaf ziyaretleri gerçekleştirdi. 

Seçim gündemimizde değil
Yapılan ziyaretlerde  gündemi değerlendiren Yazıcı Türkiye'nin seçimlerden uzak bir gündemi olduğunu, muhalefetin ise sürekli aynı şeyi söyleme gayreti içerisine girdiğini vurgulayarak, "Muhalefet partileri gündem bulmakta zorlanıyorlar. Seçimi söylüyorlar ama buna ne milletin inandığı var ne de bu talebi haklı gösterecek veri var.
Seçimler inşallah 2023 milletvekili genel seçimi, Cumhurbaşkanlığı seçimi olacak ve 2024'de de yerel seçimler gerçekleşecek. Türkiye'nin böyle bir gündemi yok." diye konuştu. 

Biz bir aileyiz


AK Parti 2002 yılından bu yana Türkiye'nin gelişmesi ve kalkınması için büyük çalışmalara imza attı. Bir taraftan ülke ekonomisinin gelişmesi noktasında çalışmalar yürütürken, insanımızın ihtiyaçlarını da hiçbir zaman göz ardı etmedik etmeyeceğiz de. 
AK Partinin büyük bir teşkilat olmasının yegane kaynağı  birlik ve beraberliğini hiç kaybetmeden aile kavramına gösterdiği özendir. Biz bir aileyiz bizi güçlü kılan aramızdaki kuvvetli bağdır. Bu aile içerisinde küslüğe, kırgınlığa yer yok. Her zaman kucaklayıcı, birleştirici olacağız. Ülkemizin geçtiği bu önemli süreçte bizlerde Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ a bu şekilde desteğimizi sağlayacağız” dedi.
AKP Rize'den Babacan'ın partisine ilgimi var? 
Ak Parti genel kurul öncesi partide yeniden görev almayacak olan başta il başkanları olmak üzere parti yönetim kurulu üyelerinin Babacan  ve Davutoğlu'nun kuracağı partilere geçmemesi için  bir dizi çalışma başlattığı medyada yer almıştı.
Metal yorgunluğu adı altına partinin  bir çok ilinde yeni yönetimlrin oluşturulması hedeflenirken eski yöneticilerin ise başka aprtilere geçmemesi için yoğun bir çalışma programı yürütüldüğü öğrenildi.

AK
 Parti genel merkez yöneticileri bir çok ilde olduğu gibi cumhur başkanı Erdoğan'ın memleketi Rize de AK Partili bilinen bazı eski yöneticiler ile eski bazı milletvekillerinin Babacan ve Davutoğlu ile dirsek temasında olduğu gelen haberler arasında.
Hayatı Yazıcı'nın Rize ziyaretinde ise " biz bir aileyiz bizde küslük olmaz" sözlerini sarf etmesinde ki temel nedenlerden birinin Rize de bir çok eski partilinin partili vekil ve teşkilatlara karşı küs olduğu bu nedenle bu kişilerin Babacan ve Davutoğlu'nun kuracağı partilere geçme ihtimalinin çok büyük olduğu bu durumu engelllemek için Yazıcı'nın bu ve benzeri mesajlar vererek AK Parti Rize den yeni kurulacak partilere geçişi engellemeye çalıştığı iddia edildi.

AKP li yönetici durum ciddi
İsminin açıklanmasını istemeyen AK
 Partili bir yönetici  Rize AK Parti teşkilatlarında ciddi kırılmalar var.Rize milletvekilleri varlıkları belli değil halktan uzak bir teşkilat yapısı var.Bilinen parti içi sürtüşmelerden kaynaklı bir çok partilimiz partiden uzak kalmış durumda.Kimse geldiği koltuğu bırakmak niyetinde değil.Rize de ürettikleri hiç bir şey yok eski projeler bile sağlıklı takip edilemiyor .Parti içerisinde o bu tartışması kırılmanın ana nedeni.Gelecek zamanda Rize den Babacan ve Davutoğlu'nun partisine geçecek eski AKP yöneticisi hatta eski milletvekilleri ve milletvekili aday adayları var.Bu durumu sayın Yazcı'nın tutumu değiştirecek gibi gözükmüyor yeni partiler kurulduğunda Rize de ciddi değişimler olacaktır" iddiasında bulundu.

    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV