20 Ekim 2018 Cumartesi

Külünkoğlu FETÖ dostluğu Dekana dayandı!!!

RİZE AK PARTİ İL BAŞKANI GÖREVDEN ALINDI

28 Ekim 2017 Cumartesi 13:49
Bu haber 3173 kez okundu
RİZE AK PARTİ İL BAŞKANI GÖREVDEN ALINDI

 AK Parti  Rize il teşkilatı görevden alındığı iddia edildi.


Ak Parti Genel Merkezi sürekli olarak, araştırma yaparak Metal yorgunluğa yenik düşen, hakkında FETÖ’cu iddiaları bulunan il başkanları, ilçe başkanları, il ve ilçe yöneticileri, belediye ve il genel meclisi üyeleriyle ilgili incelemelerini sürdürüyor

İlçe Kongreleri öncesi hangi il başkanları ile yol ayırımına gideceği üzerine yoğun bir çalışma içine giren AK Parti, Şırnak, Muş, Ağrı ve Hakkari ile birlikte Bayburt, Bursa'nın da aralarında bulunduğu Ak Parti il başkanlarından 31’nin görevden alınacağı kesinleşti.

ZAMANA YAYILACAK

Öte yandan AK Parti’nin il başkanlarını görevden alma konusunda aceleci olmayacağı ifade edildi. Olası tepkilere karşı bu kişilerden bir bölümünün öncelikle olarak istifalarının isteneceği, diğerlerinin tasfiyelerinin zamana bırakılacağı açıklanmıştı.
 
RİZE DE METAL YORGUNLARI ARASINDA MI?

Rze nabız  editörleri AK Parti Genel merkez kaynaklarından edindiği bilgilere göre  parti genel merkezinde yapılan bir toplantı sonucunda Rize AK Parti il başkanı Muhamet Avcı ve yönetim kurulu üyelerinin  görevden alınmasına karar verildiği iddia edildi..


Genele merkez tarafından alındiği iddia edilen  bu kararın Rize AK Parti il teşkilatına önümüzdeki günlerde tebliğ edileceği öğrenildi.


YAZICI"AVCI İLE YOLUMUZA DEVAM EDECEĞİZ"


Geçen Ramazan ayında ramazan ayı programına katılan  "Muhammet Avcı ile yolumuza devam edeceğiz" diyen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı'nın bu açıklaması sonrası çalışmalarına hız vermiş merkez ilçe başta olmak üzere çeşitli ilçelerin kongrelerini tamamlamıştı.


AVCI KARAL KARŞITI KAMPANYALAR YÜRÜTMEYE BAŞLAMIŞTI


AK Partinin en etkin isimlerinden olan Rize Milletvekili Hasan Karal aleyhinde parti teşkilatlarına kampanyalar yürütmeye başladığı iddiaedilen il başkanı Avcı iddiaya göre bir grup partili ile yaptığı özel bir sohbet toplantısında Hasan Karal için "asıl metal yorgunluğu  bizim vekilimizde başlamış olabilir "dediği  Milletvekili Karal'ın  bundan böyle aday gösterilmemesi için büyük çaba harcadığı bir çok partili tarafından seslendiriliyordu.

Avcı'nın Milletvekili seçimleri olup olmayacağı daha belli olmadan parti içerisinde bu şekilde bir kampanya yürütmesi parti il yönetim kurulu üyelerinin bazılarının tepkisine neden olduğu ise  biliniyor.


AVCI MİLLETVEKİLİ ADAYI OLACAĞIM DİYORDU


Muhamet Avcı'nın Hayati Yazıcı'nın  "Avcı ile yolumuza devam edeceğiz "sözlerinin ardından kendisine bir misyon yüklediğini öne süren ve isminin açıklanmasını istemeyen  il yönetim kurulu üyesi bir  partili; "sevgili başkanımız il başkanlığı görevine getirildiğinde ciddi bir çalışma sergiledi buna hiç kimsenin itirazı yok ancak zaman içerisinde parti teşkilatları arasında yapılacak olan genel seçimlerde daha tarihi belli olmadan kimin milletvekili adayı olacağı tartışmaları başladı.Bu teşkilatlarda huzursuzluk yarattı.Bu tartışmalar üzerinden sayın başkanımız her platformda kendisini adeta partinin milletvekili adayı gibi sunmaya çalıştı.Yer yer etik olmayan bazı tartışmalar parti içerisinde yaşanmaya başlamıştı.Bu tartışmaların yaşandığı süreçte  Evet ve Hayır oylaması süreci başlamıştı seçim sonucunda istenilen performans sergilenemedi mesela Fındıklı ilçesini kaybettik Rize halkının  Cumhur başkanına olan sevgisi parti teşkilatlarının çok önüne geçtiği için seçimde Rize'de galip ayrıldık.Önümüzde ki süreçte parti il teşkilatının yenilenmesi gerektiğini düşünüyorum eğer görevden alınma ve ya istifa iddiaları doğru ise (bize henüz böyle bir karar tebliğ edilmedi) isabetli bir karar alınmıştır diyebilirim" 


YAZICI NE SÖYLEMİŞTİ? 


AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı,geçen Ramazan ayında Rize'de katıldığı bir iftar Programında şunları söylemişti.

"Genel merkez tarafından Rize’de mevcut il başkanı Muhammed Avcı ile devam kararının  alındığını belirterek, “Teşkilatlar olarak belli kriterlere göre değerlendirmeler yaparız. Temsil durumu  seçimlerdeki başarı performans değerlendirmesi yaparız. Bunu yaparken de birlikte yürüdüğümüz arkadaşlarımızla istişare ederiz. Teşkilatların şekillenmesi konusunda genel merkezimiz inisiyatif alır. 


Bu anlamda Rize il başkanımızla genel merkezimizin bir sorunu yok dolayısıyla arkadaşımızla birlikte kongremizi icra edeceğiz. Tabi takdir delegenin ama delegelerle de bunları  paylaşıyoruz. Yani ulu orta bırakmayız kimseyi terk etmeyiz. Bizim partimize katkı sağlamış, temsil  konumu iyi, aradığımız kriterler bakımından vasıfları haiz olan  arkadaşlarımızı da elbette delegelerin bildiğini varsaymakla yetinmeyiz yönlendiririz. İl başkanımız  Muhammed Avcı da o arkadaşlarımızdan bir tanesidir.” şeklinde konuşmuştu.

DAVUTOĞLU BAŞBAKAN İKEN SEÇİLMİŞTİ

Bilindiği gibi AK Parti Rize İl Başkanlığı’nın 5. Olağan Kongresi 22.12.2014 tarihinde eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun da katılımı ile Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleşmiş. Tek listeyle gidilen kongrede Muhammet Avcı Rize AK Parti başkanlığa getirilmişti.

468x60 -->

    Yorumlar

300x250, oluşturulma 19.10.2010 -->
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
E-GAZETE
  • batman'da büyük insanlık buluştu..
  • Nabız Gazetesi - Rize Haber , Rize Haberleri, Bölge Haberleri, Karadeniz Haber, Artvin Haberleri - 29 Mayıs 2015 Manşeti
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV