Reşat Kasap’tan Bir Skandal Daha
03 Nisan 2020 Cuma

Rize’nin bugüne gelişin sorumluları kim, kimler?

Reşat Kasap’tan Bir Skandal Daha

Rize eski Belediye Başkanı Reşat Kasap, sosyal medya hesabı Twitter’dan, Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e hakaret içeren bir tweeti beğenerek büyük bir skandala imza attı.

07 Şubat 2020 Cuma 00:35
Bu haber 476 kez okundu
Reşat Kasap’tan Bir Skandal Daha
 2014-2019 yılları arasında Rize Belediye Başkanlığı görevini yapan ve 31 Mart seçimlerinde partisinden aday gösterilmeyince Gazi Üniversitesi’ndeki görevine geri dönen Reşat Kasap, Twitter’da Atatürk’e hakaret içeren bir gönderiyi beğendi. 

Reşat Kasap’ın, Atatürk’e ve Cumhuriyete yaptığı hakaretlerle tanınan ve dönem dönem paylaştığı gönderi ve videolarla infiale sebep olan Fatih Tezcan’ın Cumhuriyeti “ihanet”, Atatürk’ü ise “ihaneti devrim diye yutturan şahıs” olarak nitelendirdiği tweetini beğenmesi sosyal medyada tepki topladı. Bazı sosyal medya kullanıcıları, ismini Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ten alan Gazi Üniversitesi’nde öğretim üyesi olarak görev yapan ve Atatürk’ün fahri hemşehrisi olduğu Rize’de Belediye Başkanlığı yapmış olan Reşat Kasap’ın, Atatürk’e hakaret içeren bir tweeti beğenmesini skandal olarak nitelendirdi. 

Kasap, daha önce de Rize meydanında bulunan Atatürk heykelinin yerinin değiştirilmesinde de ülke gündemine oturmuş, vatandaşlardan büyük tepki toplamıştı.

    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV