Rakıcı“cumhuriyet düşmanlarıyla mücadele edeceğiz“

banner100

13 Ağustos 2020 Perşembe

Türüt’ün FETÖ’den yargılanması devam eden eşi !

Rakıcı“cumhuriyet düşmanlarıyla mücadele edeceğiz“

CUMHURİYETLE HESAPLAŞANLARLA MÜCADELE EDECEĞİZ

24 Temmuz 2020 Cuma 22:26
Bu haber 1893 kez okundu
Rakıcı“cumhuriyet düşmanlarıyla mücadele edeceğiz“
 CUMHURİYETLE HESAPLAŞANLARLA MÜCADELE EDECEĞİZ

Gençağa KARAFAZLI-Kuzeytvnet 
Lozan barış anlaşması kutlamalarına yönelik İzmir valiliğinin aldığı yasak kararını ,Cumhuriyetle hesaplaşmak olduğunu belirten CHP Rize il eğitim sekreteri Nazim Rakıcı, Cumhuriyetle hesaplaşmak isteyenlere karşı mücadele etmeye devam edeceklerini  söyledi.
Rakıcı ,İzmir valiliğinin aldığı kararı şiddetle kınadıklarını belirterek şunları söyledi:

"İzmir Valiliği, İzmir işgal altında olsa bu tür yasaklara cesaret edilemeyecek bir utanca imza atarak, kuruluşun ve kurtuluşun şehri İzmir’de, 24 Temmuz Lozan Barış Antlaşması’nın 97. yılı kutlamalarını yasakladı.

Atatürk Anıtına çelenk koyulması ve aynı konuda basın açıklaması yapılması etkinliklerini ayrışma ve kargaşaya neden olabileceği gerekçesiyle engellendi. 

O makamda oturanlar ihanet içerisindedirler
Açık alanda gerçekleşebilecek yürüyüş, basın açıklaması, oturma eylemi, stant açma, bildiri dağıtma, çelenk sunma vb. eylem ve etkinliklerin İzmir İli ve İlçelerinde 2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu gereğince…”  yasaklandığını duyurdu.

Türkiye Cumhuriyetini kuranlar, Lozan Barış Antlaşması’nı imzalayanlar, bu vatan için can verenler sayesinde o makamlarda oturanlar, Cumhuriyete ve Cumhuriyetin Kurucularına karşı ihanet içindedirler.  

Bunlar cumhuriyetle hesaplaşmak isteyenlerdir

Emperyalizme karşı en büyük diplomatik zaferin kazanıldığı, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş belgesinin ve Anadolu’nun tapusunun alındığı gün olan, 24 Temmuz Lozan Barış Antlaşmasının 97. yılı kutlamalarını bir “asayış” sorunu olarak görüp yasaklayanlar, Cumhuriyetle hesaplaşmak isteyenlerdir.  

Cumhuriyeti kuranların, 24 Temmuz Lozan Barış Antlaşması’nı imzalayanların yoldaşları olarak, bu anlayışla hak ettikleri şekilde mücadele edeceğiz!" dedi

    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
ARŞİV