Rakıcı “iktidarın ayrımcı politikalarını kınıyoruz”
14 Temmuz 2020 Salı

FLAŞ HABER, AKP ‘li başkanın eşi ile ilgili habere yasak

Rakıcı “iktidarın ayrımcı politikalarını kınıyoruz”

DİSK Emekli Sen “iktidarın ayrımcı politikalarını kınıyoruz”

31 Mayıs 2020 Pazar 22:59
Bu haber 2024 kez okundu
Rakıcı “iktidarın ayrımcı politikalarını kınıyoruz”
  DİSK Emekli Sen “iktidarın ayrımcı politikalarını kınıyoruz”

DİSK Emekli Sen Koronavirüs Nedeniyle Harekete Geçiyor

Gençağa KARAFAZLI –kuzeytvnet -

DİSK Emekli Sen İktidarın yeni normal stratejisi kapsamında insan hakları ve anayasanın eşitlik ilkesine uymayan kararlar ve ayrımcı politikalarını protesto etmek için Perşembe günü çeşitli protestolar düzenleyecek.

Konuyla ilgili DİSK Emekli Sen Rize Şube Başkanı Osman Rakıcı yaptığı açıklamada, 21 Mart'tan bu yana Covid-19 Corana virüs salgını nedeniyle uygulanan önlemler ve alınan koruma tedbirleri özellikle 65 yaş üstü insanların sokağa çıkmamaları kısıtlaması uygulamaya genel olarak uyulduğunu ifade etti.

İktidar eşitlik ilkesine aykırı davranıyor

DİSK Emekli Sen Rize Şube Başkanı Osman Rakıcı, “Ancak, aradan yaklaşık 75 gün geçmiş olmasına rağmen, İktidarın yeni normal stratejisi kapsamında insan hakları ve anayasanın eşitlik ilkesine uymayan kararlar ve ayrımcı politikalarını protesto etmek için Perşembe günü açıklamalar yapılacaktır.

STK ve siyasi partilere çağrı

Bu nedenle Basın açıklaması yapılacak yerleri şubelerimiz bölge temsilcilerimizle birlikte belirleyecektir. Fiziki mesafe korunması ve maske malzemelerin kullanılması elzemdir. Kamuoyu açısından diğer sendika demokratik kitle örgütleri ve siyasi partilerin davet edilmesi önemlidir.

İkinci bir etkinliğimiz ise Vali ve Kaymakamlara mektup göndermek olacaktır. Mektuplarımızı ptt şubelerinden bulunduğumuz kentin valiliklerine veya Kaymakamlıklarına göndereceğiz. Ayrıca mektup gönderilecek ptt şubeleri önlerinde de kısa mesajlar verilebilinir." dedi

    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV