RAKICI "BU SINAV ISRARI NEDEN?"
14 Temmuz 2020 Salı

FLAŞ HABER, AKP ‘li başkanın eşi ile ilgili habere yasak

RAKICI "BU SINAV ISRARI NEDEN?"

Engelli tüm öğretmenlere görev verilsin

12 Haziran 2020 Cuma 08:49
Bu haber 2427 kez okundu
 RAKICI
 RAKICI "BU SINAV ISRARI NEDEN?"

Gençağa KARAFAZLI

Milli Eğitim Bakanlığı’nın, kendi bünyesindeki iki sınavı ertelerken LGS’yi 20 Haziran’da yapma ısrarı anlaşılamamıştır diyen eğitimden sorumlu CHP Rize il başkan yardımcısı Nazım Rakıcı ,engelli öğretmenlerinde göreve başlatılmasını istediği açıklamasında şunları söyledi;

Milli Eğitim Bakanlığı Covid-19 salgınını gerekçe göstererek; İlköğretim ve Orta öğretim Kurumları Bursluluk Sınav tarihini 6 Haziran’dan 5 Eylül’e, 2020 Haziran dönemine yapılacak Kalfalık ve Ustalık Sınavını da 2020 Ağustos dönemine ertelemiştir. 

Milli Eğitim Bakanlığı’nın, kendi bünyesindeki iki sınavı ertelerken LGS’yi 20 Haziran’da yapma ısrarı anlaşılamamıştır. 
Covid-19 riski varsa; LGS’ye girecek çocuklar için de, YKS’ye girecek gençler için de, o gün sokaklarda olacak milyonlarca insan için de vardır. Çünkü milyonlarca insanın iletişimde bulunacağı sınav günlerinde, sosyal mesafe kuralları büyük oranda aşılacaktır.

ÖRGÜN EĞİTİM

         Örgün eğitim kurumlarında da okuyan öğrencilerin birinci dönem notlarını sene sonu notu olarak kabul eden Milli Eğitim Bakanlığı, aynı hakkı açık öğretim okullarında eğitim gören öğrencilere tanımayarak bir haksızlığa daha imza attı.

ÖZEL OKULLARIN ÖZEL İHTİYAÇLARI

Milli Eğitim Bakanlığı, Ağustos ayı içinde özel okulların yüz yüze eğitimin başlayabileceğini açıkladı. Milli Eğitim Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, ‘’Bu takvim doğrultusunda her bir özel öğretim kurumu, öğrencilerinin gereksinimlerini dikkate alarak en az üç hafta olacak şekilde, yüz yüze telafi, tamamlama ve uyum eğitiminin başlangıç tarihini ve süresini kendisi belirleyecek denildi.’’

        Milli Eğitim Bakanlığı bu kararıyla öğrencilerin değil, özel okul sahiplerinin ihtiyaçlarını karşılamayı hedeflemiştir. Öğrenci ve öğretmenlerin sağlığını hiçe sayarken; ne özel okullarında ki fiyat artışlarına ne de okul servisçilerin sorunlarına bir çözüm bulabilmiştir. 

REHABİLİTASYON ÇALIŞANLARI ZOR DURUMDA

Rehabilitasyon merkezi çalışanları pandemi döneminde kısa çalışma ödeneğinden tam olarak yararlandırılmadı. Rehabilitasyon merkezler 15 Haziran’da çalışmaya başlayacak. Ancak bu merkezlerde eğitim alan 18 yaşından küçük, kronik rahatsızlıkları bulunan ve dış etkilere karşı korumasız olan çocuklarımızdan ziyade anne, baba ve öğretmenlerimiz büyük bir risk altında bulunmaktadır. 

Engelli öğretmenler göreve başlatılsın

Milli Eğitim Bakanı Ziya SELÇUK’a bir çağrı daha yapmak istiyorum. 2 Haziran’da başlatılan sözleşmeli öğretmen alımlarında tüm engelli öğretmenleri göreve başlatarak onların engelini kaldırın. Pandemi sürecinde engelli öğretmenlerimize güzel bir müjde olsun.

    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV