Prof. Dr.Dursun,“Beceriksiz olanların işi iftira atmaktır“

banner100

10 Ağustos 2020 Pazartesi

Türüt’ün FETÖ’den yargılanması devam eden eşi !

Prof. Dr.Dursun,“Beceriksiz olanların işi iftira atmaktır“

R.T.E ARAŞTIRMA HASTANESİNDE BU KEZ BAŞHEKİM DOKTOR KAVGASI

05 Temmuz 2020 Pazar 14:38
Bu haber 4132 kez okundu
Prof. Dr.Dursun,“Beceriksiz olanların işi iftira atmaktır“
R.T.E ARAŞTIRMA HASTANESİNDE BU KEZ BAŞHEKİM DOKTOR KAVGASI

Beceriksiz olanların işi iftira atmaktır

Gençağa KARAFAZLI –Kuzeytvnet - Özel haber

RTEÜ, Rektörlüğünün beceriksiz, her şeyi ben bilirim, yönetim anlayışı sonucu, Recep Tayip Erdoğan Üniversitesi Eğitim araştırma hastanesinde hafta geçmiyor bir olay yaşanıyor.

Türkiye’nin en modern hastanesi olan Erdoğan üniversitesi onkoloji hastanesinde yaşanan tartışmalar sonrası çok önemli branşlarda görevli birçok doktor ya istifa etti ya da tayın isteyerek ayrıldı.

Geçen ay onkoloji hastanesinde bir tek doktorun kalması kanserli hastalar ile yakınlarının tepkisine neden olmuştu.

Daha önce hastanenin başhekimliği görevini yıllarca sürdüren Dr. Hasan Türüt 8 yıl süresince yürüttüğü başhekimlik görevinden ansızın istifa ederek ayrıldı ve aylarca hastaneye başhekim ataması yapılamamıştı.

Doktor ile bölüm başkanı arasında mobing kavgası

Önceki  ay ise RTEÜ Tıp Fakültesi Mikrobiyoloji Bölümü’nde, Tıp Fakültesinde görev yapan Yrd. Doç. Dr. B.B. eşine mobbing uygulandığı gerekçesi ile Mikrobiyoloji Bölüm Başkanı O.B.Ö.'ün odasına girerek "Karı koca istifa ediyoruz, sizde rahatlayın" ifadelerini kullandı. Bunun üzerine tartışma büyüdü ardından darp edildiğini iddia eden Bölüm Başkanı O.B.Ö., karakola giderek B.B. ve eşi İ.B. hakkında suç duyurusunda bulunmuştu.

RTEÜ Eğitim araştırma hastanesinde benzeri birçok olay bitmek bilmedi. Bu kez başhekimle KBB Anabilim dalı başkanı öğretim üyesi arasında kavga yaşandı.

Başhekim doktoru şikâyet etti

RTEÜ Rektörlüğünden kaynaklı olduğu iddia eidlen ve yıllardan beri tartışmaların bir türlü bitmek bilmediği Recep Tayip Erdoğan üniversitesi  (RTEÜ) eğitim araştırma hastanesinde,  Ocak ayında Başhekimliğe atanan,  Tıp Fakültesi Cerrahi Tıp Bilimleri Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Gökhan Demiral ile aynı hastanenin K.B.B Anabilim Dalı Başkanı, Öğretim Üyesi Prof.Dr. Engin Dursun arasındaki tartışmalar Başhekimin şikâyeti üzerine soruşturma konusu oldu.

Başhekimin şikâyeti üzerine dekanlık konuyla ilgili soruşturma başlatınca Rize de bazı yerel medya yayın organları idari bir konu olan bu duruma bir şekilde müdahil olarak Prof. Dursun’dan yana tavır aldı ve idare aleyhine kampanya başlattı.

Her iki isim arasındaki tartışmaların ne olduğu bilinmeden, henüz bu konuda dekanlığın soruşturması sona erip karar verilmeden Araştırma Hastanesi Başhekimliği üzerinden tartışma yürütülmesi ise dikkat çekti.

Cumhur başkanı çıkaran Rize diğer illerden 40 yıl geride

RTEÜ eğitim araştırma hastanesinde yaşanan tartışmalara vatandaşlarda sosyal  medyadan katıldı..

RTEÜ Eğitim araştırma hastanesinde sağlık hizmetlerinin ciddi anlamda aksadığı, Cumhurbaşkanımızın isminin verildiği bir Üniversite ve ona bağlı tüm birimler tartışmaların odağından bir türlü çıkmıyor, bu tartışmalara bir son verilsin, vatandaşa sağlıklı hizmet nasıl verileceğini artık düşünün, hastanede doktor kalmadı, İki Başbakan, iki meclis başkanı bir Cumhurbaşkanı çıkaran Rize, maalesef vizyonu olmayan metal yorgunu idareci ve yöneticilerle bir türlü kabuğunu kıramayan, kısır çekişmelerle Türkiye'de emsali olmayan bir anlayışla diğer illere göre 40 yıl geriden gidiyor, Dün ÇAYKUR bugün hastaneler iktidarın arpalığı gibi sağlığa da politika bulaştırırsan olacağı budur, şeklinde tepki gösterdi.

Tepkiler sonrası Dekanlık açıklama yaptı

Rize RTEÜ Eğitim araştırma Hastanesi başhekimi Dr. Gökhan Demiral KBB (ABD) başkanı ve Tıp Fakültesi öğretim üyesi doktoru Prof. Dr. Engin Dursun hakkında şikâyetçi olması sonrası RTEÜ Tıp fakültesi dekanlığı tepkiler sonrası bir açıklama yaptı.

Dekanlıktan yapılan açıklamada; “kamuoyunda yaşanan tartışmalar nedeniyle açıklama yapma zorunluluğu doğmuştur. . Prof. Dr. Engin Dursun,  Eğitim araştırma hasta hanesi başhekimi ile bir takım sorunlar yaşamış ve başhekim de dekanlığımıza şikâyet dilekçesi vermiştir. Dolayısıyla olayın incelenmesi ve araştırılması için idari soruşturma başlatılmıştır.

Şikâyet söz konusu olduğunda yapılması gereken ne ise o yapılmıştır. Yapılan işlem tamamen bundan ibarettir.  Denildi.

Başhekim Doç. Dr. Gökhan Demiral 

RTEÜ’den ayrılmak için kavga istedi

Bütün bu gelişmelerin ardından başhekim Gökhan Demiral’ın şikâyet gerekçelerini araştırdık.

İsmi bizde saklı bir yetkili ;” Dr. Engin Dursun, Pandemi sürecinde aktif rol almadı. Sürekli olarak her konuda eleştirisel yanaştı açıkçası bu kavgadan kaçtı, başhekimle yapılan toplantılarda diğer doktorların yanında sürekli eleştirilerde bulunup bağırıyor, ortak çalışmalarda aktif görev almıyordu, başhekimle sürekli tartışması sonrası, dekanlık ve rektörlük başhekimden tutanak tutması ve şikâyetçi olmasını isteyince idari soruşturma başlatılmıştır.

Prof. Dr. Engin Dursun’un ayni hastanede çalışan Dr. Eşi daha önce sorumlu olduğu birim yöneticiliğinden istifa etti şimdide hastanedeki görevinden muhtemelen önümüzdeki günlerde ayrılıp gidecektir.

Bu yaşananlar karşısında Dr. Engin’de kendinsin şikâyet edilmesini bahane ederek görevinden istifa edip Rize’den gidecektir.”

Beceriksiz olanların işi iftira atmaktır

Başhekim tarafından şikâyet edilen ve pandemi sürecinden görevden kaçtığı şeklinde suçlanan Prof.Dr. Engin Dursun, beceriksiz, liyakatsiz kişilerin yapacağı tek şey iftira atmaktır diyerek hakkında ki iddiaları kendisine sorduk.

Prof.Dr. Engin Dursun; “Ben hiçbir dönem görevden kaçmadım ve kaçmamda. Yapılan toplantılarda başhekimin yanı başında oturan kimdi acaba merak etti.

Pandemi sürecinde alınması gereken tedbirler ve çözüm önerileri ve sorumlulukların paylaşılması konusunda başta Rize valiliği olmak üzere sorumlu birimler 7 sayfadan oluşan yazı yazdım gönderim.

Benden istenilen her görevi anında ve seve seve yaptım. Hiç bir görevden kaçmadım.

Göreve gelmeyen doktorları da gördük

Ben pandemi sürecinden servisine 1 ay boyunca uğramayan gelmeyen hastasından haberi olmayan doktorlarıda biliyorum,pandemi sürecinde 3 ay boyunca görevine gelmeyen çalışanları da gördük, benim hastanede hiçbir çalışanla ve ya hiçbir hasta ve ya yakınıyla sorunum olmamıştır Rize’de benden şikayetçi olan bir kimsenin olması mümkün değildir.

Ben Rize’deyim bir yere gitmiyorum

Eşimin neden sorumluluktan ayrıldığını neden açıklamıyorlar? Eşim istifa edip etmemek ve ya gidip gitmemekte özgürdür.

Evet başta medical Park hastanesi başta olmak üzere ay önce teklif aldım, hatta İstanbul, Ankara, Trabzon ve bir çok yerden teklif aldım. Birilerinin yaptığı haksızlıkları örtbas etmek için bahaneler üretmesine gerek yok. Ben Rize’yi Rize halkını da seviyorum ben buradayım bir yere de gittiğim yok.

Bana sormadan yanımdan çalışan alınıyor

Ben birimin sorumlusuyum ve yanımda çalışan insanlar var. Bu insanlar bana sorulmadan yanımdan uzaklaştırılıyor, sorduğumda bana ‘size ne bu çalışanlar bizim sorumluluğumuzda ’denilerek çalışmalarımızın adeta önü kesilmek isteniyor. Beni ‘otak çalışmalara katılmıyor’ diye suçlayanlar acaba bunlara ne diyecekler?

Çalışanlara mobing uygulayanlar kimlerdir?

Ben sürekli olarak yapılan yanlışları ortaya koydum. Şunun yanlış olduğunu, bunun böyle olması gerektiği, kovid ile mücadelede eksikleri anlatmam konusunda düşüncelerimi ortaya koydum. Hastalara nasıl davranılması, ilişkilerin nasıl olması gerektiğini söylemem neden birilerine karşı olarak algılanıyor bunu anlamak zor.

Hastanede doktor, hemşire ve bizlere nasıl mobing uygulandığını biliyoruz.

Gerçekleri söylememe kimse engel olamayacak

Ben mesleğimi severek ve ilkeleri doğrultusunda insanlara en iyi şekilde hizmet sunmaya devam ediyorum.

Donanımsız, bilgisiz, liyakatsiz kişilerin yapacağı tek şey iftiradır.

Bütün burada yaşanan tam budur. Kendi beceriksizliklerini ve gelişmelere ayak uyduramayanların yapacağı tek şey çalışan ve sağlıklı öneriler getiren insanların önünü kesmek onların hakkında gerçek dişi iddialarda bulunup mevcut durumlarının sürmesini isteyenlerin tek derdi karalama ve iftiradır.

Beni gerçekleri söylememden kimse alıkoyamaz. Bu gerçekleri söylemeye devam edeceğim.

Yaşanan kavga olayı ile ilgili neden açıklama yapılmadı

(RTEÜ) akademisyen eşine mobing uygulandığını iddia eden bir doktor ile bölüm başkanı arasında kavga çıkmış, Çıkan kavganın ardından taraflar birbirlerinden şikâyetçi olmuş olay adli makamlara intikal etmiş ardından yerel ve ulusal basında bu olay yer almıştı.

Şimdi sormak gerek bu derece önemli ve kamuoyunda büyük tartışmalara neden olan bu olay ile ilgili RTEÜ’den bir açıklama neden yapılmadı da benim şikâyet edilmemle ilgili hemen acele açıklama yapılıyor. Bütün bunları değerlendirdiğimizde RTEÜ Eğitim araştırma hastanesinde neler yaşandığını daha önce onlarca doktorun burada neden çalışmak istemediğini anlamak sanırım çok zor olmayacak” diyerek hakkındaki suçlamaları yalanladı.

 

    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV