Pazar belediyesinin adaleti bu ?

banner100

14 Ağustos 2020 Cuma

Türüt’ün FETÖ’den yargılanması devam eden eşi !

Pazar belediyesinin adaleti bu ?

21 Kasım 2019 Perşembe 22:57
Bu haber 823 kez okundu
Pazar belediyesinin adaleti bu ?
 Pazar Belediye kadın işçiler düşük ücret ödedi işçiler belediyeyi şikayet etti  SSK kadınların çalıştığını tespit edemedi?

 

Gençağa Karafazlı.

 

Rize’nin Pazar ilçesi Belediyesi çalıştırdığı kadın işçilere asgari ücretten daha az ücret ödeyince kadın işçiler Belediyeyi SSK müdürlüğüne şikâyet ettiler.

Belediye, işe devam ettirme sözü verdiği sözleşmeli kadın işçiler asgari ücretin altında ücret ödenmesi üzerine belediye yi SSK ya şikâyet ettikleri için belediye tarafından kapı önüne konmuşlardı.

 

Kadın işçilerin şikâyeti sonrası soruşturma başlatan SSK müdürlüğü kadınların Belediye de çalıştıkları tespit edilememiştir şeklinde rapor düzenlemesi kadın işçilerin tepkisine neden oldu.

 

 SSK müdürlüğüne şikâyette bulunduğu için belediye tarafından kapı önüne konulan işçi kadın Selma Çiçek’in şikayeti sonrası soruşturma başlatan SSK SSK Pazar Sosyal Güvenlik merkezi durum tespiti tutanağı hazırlayarak Selma Çiçek’e gönderdi. Yazıda kendisinin Pazar belediyesinde çalıştığının tespit edilemediği şeklinde tutanağı gören Çiçek adeta isyan etti.

SSK MÜDÜRLÜĞÜ ÇALIŞTIĞINIZ TESPİT EDİLEMEMİŞTİR

Pazar SSK güvenlik merkezi müdürü Nur Kaptan imzasıyla düzenlenen tutanakta ; “Pazar belediyesinin bulunduğu adreste belediyede Selma Çiçek ismi tespit edilememiştir. Denildi

Yaşananlara isyan eden Selma Çiçek ; “Benim iş kur aracılığıyla aylarca belediye ye çalıştığım biliniyor. Bu süreç tamamlandıktan sonra çalışmalarımız takdirle karşılandığı için işe devam etmemiz için belediye başkanı ve temizlik işleri müdürü onay verdi. Yaklaşık 2 ay daha çalışmalarımıza devam ettik. Çalışmamızın karşılığı olan asgari ücretimizi istediğimizde bize 500 tl aylık ödemeye kalktılar biz itiraz edince 1000 TL ödediler ardından bizde sigortamız yapılmadığı ve hakkımız olan ücret ödenmediği için SSK müdürlüğüne şikâyet ettik bu durumu öğrenen belediye bizi kapı önüne koyarak hakkımızı gasp etti.

Şikâyetçi olduğumuz kurum SSK bizim gasp edilen hakkımızı koruması gerekirken düzenlediği tutanakla bizim belediye de çalışmadığımızı belirtip belediyeyi açıkça koruyor.

HAKKIMIZI HELAL ETMİYORUZ

Bu nasıl bir anlayış bu nasıl bir adalet bizim orada çalıştığımızı tüm belediye çalışanları biliyor. Bu yapılan ile emeğimiz açıkça gasp edilmiştir. Hak adalet ve hukuktan bahseden başkan Ahmet Basa ne yazık ki bizim emeğimizin karşılığını açıkça gasp etmiştir. Aylarca orda temizlik işleri yaptık yazıklar olsun hakkımızı da helal etmiyoruz ”diyerek tepkilerini dile getirdiler.
İşte SSK tutanağı:

    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
ARŞİV