Paliç,Kotayı Artıran Çaykura Teşekkür etti
07 Haziran 2020 Pazar

CHP’li vekilden şok iddia; “ÇAYKUR,FETÖCÜ ÇAY TV’NİN UYDU PARASINI ÖDÜYOR”

Paliç,Kotayı Artıran Çaykura Teşekkür etti

Özel sektör şimdi rahatsız oldu

18 Mayıs 2020 Pazartesi 11:34
Bu haber 591 kez okundu
Paliç,Kotayı Artıran Çaykura Teşekkür etti
Uzun süreden beri çeşitli kesimlerin eleştiri odağında olan Rize Ziraat odası başkanı Nevzat Paliç Çaykur kotayı 600 kg yükselten çaykur yönetimine teşkkür etti.

Gençağa Karafazlı-kuzeytvnet-Rize-Özel haber

Çaykur genel müdür vekili Yusuf Ziya Alim bugün yandaş medya ile bir araya gelerek 2020 yılı yaş çay kampanyası ile ilgili bir açıklama yaptı.
Alim,yaptığı açıklamada 2020 yılı yaş çay kampanyasının yarından sonra başlayacağını ayrica 500 kg olan kotanın ise 600 kg çikarıldığını açıkladı.

Paliç teşekkür etti

Çaykur genel müdür vekili Yusuf Ziya Alim'in kotayı 600 kg çıkarttıklarını açıklaması sonrası rizenabiz ve kuzeytvnet editörlerine özel açıklamalarda bulunarak Çaykur yönetimine teşekkür ettiğini belirtti.

Paliç; " bizlerin istediği buydu bundan sonrasını özel sektör düşünsün. Çaykurun yapması gerekn şey buydu.Dönüm başı 600 kg  önemli bir rakamdır.Tam kapasite çalışacak olan çaykur alımlarda üreticiye ciddi bir sıkıntı yaratacağını düşünmüyoruz.

Özel sektör tam kapasite kampanyaya girmelidir

çaykur geçmiş yıllarda 600 ton kapasiteyle çalışırken bugün 9200 ton günlük kapasiteyle çalışıyor.Bu durummaalesef özel sektör firmalarının işine gelmiyordu.Bugün açıklanan bu kota rakamıyla artık özel sektörde aklını başına almalı ve tam kapasite fabrikalarında çay alımı gerçekleştirmelidir.
Çaykurun açıkladığı bu kota miktari tabii ki özel sektörü memnun etmedi.Dünde peşin para odeyen,kota artırımına giden çaukuru eleştiren özel sektör firmaları şimdi üreticiden çay almaktan başka şansı yoktur.Depolarımızda stoklarımız var diyen özel firmalar gerçeği söylemiyorlar bu nedenle bu sezon üreticiden çay almak zorundadırlar umarız verdikleri sözleri tutarda devletin verdiği fiyatın altından çay alımı yapmazlar" dedi.

Ziraat Odası başkanı Nevzat Paliç, yaş çay taban fiyati için Erdoğan'a ulaşan özel sektör istediğini almıştır bizim istediğimiz fiyatında altına bir fiyat açıklanmıştır bu açıdan bizler üzüntülerimizi bir kez daha belirtmek istiyoruz,diye konuştu.

    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV