23 Ekim 2018 Salı

Külünkoğlu FETÖ dostluğu Dekana dayandı!!!

Paliç üreticiye değil çaykura sahip çıktı

09 Mayıs 2018 Çarşamba 16:18
Bu haber 531 kez okundu
Paliç üreticiye değil çaykura sahip çıktı

 Çaykur genel müsürlüğü tarafından çay üreticilerine “değerli üreticilerimiz çayını zı acele etmeden toplayın.çayınızın hepsini alacağız bu durumu fırsat bilen özel sektöre süşük fiyatla çay satmayın” şeklinde göndersiği mesaj sonrası bu kez Rize ziraat odası benzeri  bir  açıklama yaparak üreticileri çaykurun gönderdiği mesaja uygun çay toplaması ı istedi.

Rize ziraat odası başkanı Nevzat Paliç yaptığı yazılı basın açıklamasında ;


“Rize Ziraat Odası olarak 2018 yılı yaş çay sezonu yoğun bir şekilde başlamasından dolayı çaykur kontenjan uygulamak zorunda kalmıştır. Bu durum karşısında düşük fiyattan çay alan bazı özel çay firmaları durumu fırsat bilerek her geçen gün yeni fiyat belirleyerek düşük fiyattan peşin para çay almaktadır bu duruma vermeyelim. Birkaç gün çay toplamazsak bu yoğunluk geçecektir ve üreticilerimiz kotasının tamamini Çaykur'a verebilir. Çaykur'dan gelen mesajlari dikkate alalım”uyarısında bulunarak üreticiye değil üreticiyi mağdur eden çaykura destek verdi.

Bilindiği gibi tarım bakanlığı destekleme dahil yaş çay fiyatını 2’45 tl olarak açıklamıştı.

Özel sektör ise çaykur un kota ve kontejanını fırsata dönüştürerek  3 gün önce 2 liradan peşin olarak çay aldı bugün itibarıyla özel sektör fabrikaları 1’900 tl den peşin para çay alacağını açıkladı..

Üreticiler ise çaykur un kota ve kontejan uygulamasına tepkili..

468x60 -->

    Yorumlar

Admatic Scroll 300x250 Ad Code START --> Admatic Scroll 300x250 Ad Code END -->
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
E-GAZETE
  • batman'da büyük insanlık buluştu..
  • Nabız Gazetesi - Rize Haber , Rize Haberleri, Bölge Haberleri, Karadeniz Haber, Artvin Haberleri - 29 Mayıs 2015 Manşeti
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV