Özel sektör fırsatı kaçırmadı çay ,2,8oo
14 Temmuz 2020 Salı

FLAŞ HABER, AKP ‘li başkanın eşi ile ilgili habere yasak

Özel sektör fırsatı kaçırmadı çay ,2,8oo

Çaykur uyardı özel firmalar harekete geçti

26 Mayıs 2020 Salı 13:13
Bu haber 2384 kez okundu
Özel sektör fırsatı kaçırmadı çay ,2,8oo
çay üreticisi perişan.çaykur çay almıyor,üretici özel sektör kapısında peşin para çay satmak için kurukta.

Gençağa KARAFAZLI -kuzeytvnet -Özel Haber

Çay işletmeleri genel müdür vekili Yusuf Ziya Alim, kapasitesnin üzerinde çay aldık bu şekilde üreticilerin çayını almasının mümkün olmadığını,böyle devam ederse kontenjanı dahada düşüreceğini açıklaması sonrası üreticiler özel sektör kapısında izdiham oluşlturdu.
Özel sektör firmalarının bazıları 2,800 kuruştan peşin para çay almaya başladı.
Çaykur bazı bölgelerde çay alım yerlerinde kapasite uzerinde çay aldığı için alim yapmazken üreticiler özel sektör firmalarının kapısına adeta mesken kurdu.
Bazı özel firmalar üzereticilere haftalık ödeme koşuluyla 3 tl den çay alacağını duyuruken bazı firmlar ise peşin para 2.800 krş çay alımına başladığı görüldü.
Bir özel firma görevlisi eksperin editörlerimizin çay alımı ve fiyatı konusunda verdiği cevap ise oldukça düşündürücü ' çaykur çay almıyor biz ne edeceğimizi şaşırdık,dün 3,150 kuruştan çay aldım bugün ise 2,800 kuruştan çay almaya başladım. Şuanda çay alım yerimde doldu eş dost çaylarını getiriyor tartıyor döküyorum sonradan bana dönüp 'kaç paradan çayımı aldın' diye soruyor.Çok ciddi bir isdiham var bizde şaşırdık"  demesi üreticinin hangi durumlarda çayını satma çabası içerisinde olduğu gerçeğini açıkça ortaya koyuyor.
Çaykurun kontenjan düşereceği şeklindeki açıklamaları sonrası ise bazı bölgelerde çay üreticisi temsilcileri ile bazı siyasi parti temsilcilerinin açıklama yaparak çay üreticilerinin daha fazla mağdur olamamsını isteyecekleri öğrenildi.

    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV