Ovit dağında Tünel var yol yok!

banner100

13 Ağustos 2020 Perşembe

Türüt’ün FETÖ’den yargılanması devam eden eşi !

Ovit dağında Tünel var yol yok!

12 yılda 35 km yol bugüne kadar tamamlanamadı.

19 Temmuz 2020 Pazar 22:45
Bu haber 2086 kez okundu
Ovit dağında Tünel var yol yok!

12 yılda 35 km yol bugüne kadar tamamlanamadı

Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan tarafından temeli atılan Türkiye’nin en uzun tüneli Ovit Tüneline yol yok.

Gençağa KARAFAZLI-Kuzeytvnet -

Rize-Erzurum Mardin GAP Sevgi yolu sloganıyla 2008 yılında duble olarak çift gidiş gelişli planlanan Karayolunda çalışılmaları bir türlü tamamlanmadı. 

Türkiye’nin en uzun tüneli ile birleşecek olan Tamamı 35 km olan İyidere-İkizdere güzergâhındaki yol  2008 yılından buyana tamamlanmadı.

12 yıl önce İki şerit olan mevcut karayolu genişletilerek dört şerite çıkarılmasına başlanmıştı. İyidere- İkizdere arasındaki 35 km nin 27 km.si ilk etapta tamamlanmış, çalışmalar ikinci etap olan Hurmalık köyü ile Güneyce-İkizdere kısmında devam ediyor. Eski ilçe olan ve bugün köye dönüşen Güneyce baypas edilerek birkaç ay önce 3920 metre uzunluğunda çift tüplü tünelle geçilmişti.                      

Ovit Tüneline çıkan yola başlanmadı  

İkizdere sonrası 22 km lik mesafede halen çalışma başlamaması vatandaşların tepkisine neden oldu.

İkizdereliler dernek başkanı İsmet Ekşioğlu, İkizdere - Sivrikaya  arasında,  proje ihale çalışması olmamasına tepki göstererek ‘ne oldu bu yol unutuldu mu. Türkiye’nin en uzun Tüneli diye övünenler Tüneli tamamladılar ancak Tünele çıkan yolları yıllar geçti tamamlayamadılar. Yol olmayan yere Tünel yapmanın anlamı neydi acaba”’ diye sordu.

Türkiye’nin en uzun Tünel Ovit Tünelinde çalışma yok

Erzurum’dan Rize’ye seyahat eden sürücülerden Rize eski İl Genel Meclis Üyesi Hasan Kansızoğlu ‘’Ovit Tüneline kadar Erzurum yönünde güzel yollar yapılmış, Erzurum Bölgesi yol yapıyor Trabzon Bölgesi niye yapmıyor. Trabzon Karayolları Bölgesinin sorumluluğunda olan Tünel-İkizdere arası niye yapılmıyor. Buradaki ihmal Karayollarının mı siyasilerin mi?

Cumhurbaşkanı Temelini attığı tüneli unuttu mu?

Rize Milletvekilleri konuyu Ankara’dan takip etmiyor mu? İyi bakın Erzurum Bölgesinde çalışma var, Türkiye’nin en uzun Tünel Ovit Tüneline çıkan İkizdere-Sivrikaya arasında çalışma niye yok?

 Para varsa Erzurum’a var Rize ye de olmalı. Yoksa Trabzon Bölge parasal yardımları kendi bölgesine harcayarak Cumhurbaşkanının özel önem verdiği ve hem temelinde hem açılışında bizzat bulunduğu Ovit yolunu unuttu mu?

Hatırlatmak isteriz. Erzurum bölgesi Ovit Tünelinden İspire kadar olan yolun büyük kısmı bölünmüş yol olarak bitirilmiş.

Tünel tamamlanmasına rağmen sadece 22 km olan bu kesimin proje, planlama ve ihale süreçlerine niye yapılmıyor. Yoksa başka şeyler düşünmek istemiyorum. İnşallah bu planlama eksikliği giderilir, kısa sürede İkizdere-Tünel-İspir parası tamamlanır’ dedi.     

Öte yandan Türkiye’nin en uzun “ Ovit)  tüneli olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan tarafından temeli atılan Karayolları Genel Müdürlüğünün internet sayfasında yazıldığına göre Ovit Yolundan günde ortalama 1052 araç geçiyor.

kaynak: İsmet Kösoğlu..

    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
ARŞİV