Onkolojide Tıbbi onkoloji uzmanı göreve başladı

banner100

10 Ağustos 2020 Pazartesi

Türüt’ün FETÖ’den yargılanması devam eden eşi !

Onkolojide Tıbbi onkoloji uzmanı göreve başladı

Tepe hasta yakınlarından ve hastalardan özür diledi

08 Temmuz 2020 Çarşamba 17:28
Bu haber 3518 kez okundu
 Onkolojide Tıbbi onkoloji uzmanı göreve başladı
 Onkolojide Tıbbi onkoloji uzmanı göreve başladı 

Sağlık Bakanlığınca Rize iline görevlendirilen Tıbbi Onkoloji Uzmanı Dr.Arif Hakan Önder görevine başladı.  

Gençağa KARAFAZLI 

RTEÜ Onkoloji hastanesinde doktor kalmadı şeklindeki haberler sonrası sağlık müdürlüğü tarafından başlatılan çalışmalar sonucunda bakanlıkça yapılan görevlendirme ile Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesinde görev yapan tıbbi onkoloji uzmanı Dr. Arif Hakan Önder 07 Temmuz 2020 tarihi itibariyle Rize’ye gelerek , görevine başladı. 

Rize il Sağlık müdürü Mustafa Tepe, hastanede yeterli  doktor olmamasından kaynaklı sıkıntı yaşayan kanserli hasta ve yakınlarından özür diledi ve yaşanan süreçle ilgili gelişmelere açıklık getirdi. 

Erken atama Eylül ayında  

Rize Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Tepe, konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Kısa bir süre önce Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanemize bağlı Onkoloji Merkezimizde görev yapan iki hekimden birisinin ailevi nedenlerinden dolayı tayini çıkıp, ilimizden ayrılmıştı. Son atama kurasında mezun hiçbir medikal onkoloji uzmanı olmadığından yerine atamada yapılamamıştır. En erken atamanın ancak Eylül sonuna doğru mümkün olabileceği sebebiyle söz konusu süreçte doktor takviyesinin zaruri olduğu görülmüştür.” dedi. 

Hekim azlığı sorun 

Tepe, “Tek hekimle hizmet veren birimde haliyle yoğunluk oluşmuş ve vatandaşlarımız hekime ulaşmada sorunlar yaşamaya başlamıştır. Bu problemi gidermek için son derece önemli olan bu branşta Bakanlığımızdan atama yapılıncaya kadar görevlendirme yapılması istenilmiş, ancak ülke genelinde mevcut uzmanlık alanında kamuda görev yapan hekim azlığı sebebiyle görevlendirmede de zorluk yaşanmıştır.” diye konuştu. 

Tepe, “Yapılan çalışmalar ve bizzat ikili görüşmeler neticesinde Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesinde görev yapan tıbbi onkoloji uzmanı Dr. Arif Hakan Önder ilimize gelip, görev yapmayı kabul etmiştir. Kendisi dün itibariyle ilimize gelmiş ve görevine başlamıştır. Kendisine yürekten teşekkür ediyor, başarılar diliyoruz.” diye belirtti. 

Zorluk yaşayan hastalarımızdan özür diliyoruz 

Muhakkak ki tüm hasta grupları içeresinde ilgiye, özveriye hatta morale en çok ihtiyaç duyan grup kanser hastaları olduğunu belirten Tepe, Onların en azından tıbbi tedavi süreçlerinde sorun yaşamamaları adına gerekli her tür çabayı gösteriyoruz ve göstermek de zorundayız. Bu itibarla kısa süreçte dahi olsa hekim eksikliğinden dolayı doktora ulaşmakta, tedavisini almakta zorluk yaşayan tüm kanser hasta ve yakınlarımızdan tekraren özür diliyor ve yürekten geçmiş olsun diliyoruz.” değerlenmesinde bulundu. 

Tepe, “Ayrıca tüm bu süreçte yoğun gayret ve ilgi gösteren Sağlık Bakan Yardımcısı Dr. Şuayip Birinciden, Valimize, Milletvekillerimizden, üst düzey duyarlı Rizeli bürokratlarımıza kadar herkese teşekkür ediyoruz.” ifadelerini kullandı. 

 

    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV