ÖLEN YAVRUSUNUN BAŞINDAN HİÇ AYRILMADI
01 Haziran 2020 Pazartesi

CHP’li vekilden şok iddia, “zarar eden Çaykur fetöcü bir tv’nin uydu kirasını ödüyor!

ÖLEN YAVRUSUNUN BAŞINDAN HİÇ AYRILMADI

Anne köpek ölen yavrusunun başından saatlerce ayrılmadı Kaynak: Anne köpek ölen yavrusunun başından saatlerce ayrılmadı

14 Mayıs 2020 Perşembe 13:43
Bu haber 507 kez okundu
ÖLEN YAVRUSUNUN BAŞINDAN HİÇ AYRILMADI
 Bir sokak köpeğinin otomobilin çarpması sonucu ölen yavrusunun başından saatlerce ayrılmadığı görüntüler yürekleri yaraladı...
A+A-

Artvin’de Dere mahallesinde, plakası ve sürücüsü belirsiz bir otomobilin çarptığı yavru sokak köpeği öldü, annesi ise bir an olsun başından ayrılmadı. Köpeğin acı bekleyişi yürekleri yaraladı.

kop4-009.jpg

Saatlerce yerde yatan yavrusunun başından ayrılmayan anne köpeğin, zaman zaman yaladığı yavrusunu canlandırmaya çalışması görenleri duygulandırdı.

kop1-019.jpg

Mahalle sakinlerin ihbarı üzerine olay yerine gelen Sokak Hayvanlarını Koruma Derneği (HAYDİKO) Temsilcisi öğretmen Emel Meriç, ölen yavruyu ezildiği yerden kaldırarak toprağa gömdü.

kop3-012.jpg

"Trafikte hayvanları hesaplayarak araç kullanmamız gerekiyor"
Meriç burada yaptığı açıklamada, "Otomobilin çarptığı yavru ölünce annesi başından bir an olsun ayrılmadı. İnsanların trafikte hayvanları hesaplayarak araç kullanmaları gerekiyor. Kedi çıkıyor, köpek çıkıyor şehri içi yollarda hız sınırına dikkat edilmesi gerekiyor. Bu hayvanların bizler kadar sokaklarda yaşama hakkı var. Ülkedeki şiddeti bitirmek istiyorsak, hayvanlara uygulanan şiddeti bitirmemiz gerekiyor. Hayvanlara karşı özen gösteren bir toplum olduğumuz zaman, bir birimize de özen gösteren bir toplum olacağımızı düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

kop2-019.jpg

Öte yandan hayvan yoğunluğunun fazla olduğu mahallede yaşayan çocuklar, sürekli yola çıkan yavru köpeklerin araç altında kalmaması için sürücüleri uyarmak amaçlı tabelalarına “Dikkat köpek var, yavaş geçin” yazılarını astılar.

..:: video ::.. ..:: video ::.. ..:: video ::.. 


Kaynak:PAZAR53

    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV