20 Ekim 2018 Cumartesi

Külünkoğlu FETÖ dostluğu Dekana dayandı!!!

Öaykur'a bir tepki iyi partiden

13 Mayıs 2018 Pazar 10:01
Bu haber 353 kez okundu
Öaykur'a bir tepki iyi partiden

 İYİ Parti Rize İl Başkanı Celal Akarsu: “Çaykur, Çay Üreticisini Özel Sektöre Mahkûm Bırakıyor.”

İyi Parti Rize İl Başkanı Celal Akarsu yaptığı açıklamada, Çaykur’un izlediği çay alım politikasıyla üreticiyi özel sektörün kucağına ittiğini ifade etti. Akarsu Çaykur’a ve özel sektöre çay alımı konusunda ateş püskürdü.

YALAN SÖYLÜYORLAR!

Çaykur’un altın yılını yaşadığı yalanını millete söylediklerini ifade eden Akarsu, “Çaykur zarar ediyor. Çaykur’u zarar ettirerek özelleştirecekler. Çay sezonu başladı. Çaykur sezona hazırlıksız yakalandı. Dolayısıyla tam kapasite çalışamıyor. Üretici çaya girince kontenjan başlatıldı. Bunu fırsat bilen özel sektör çayı 1.9 TL’den almaya başladı” dedi.

İyi Parti Rize İl Başkanı Celal Akarsu “Özellikle hava şartlarının iyi gitmesi ve çayımızın da çok güzel gelmesi bizleri olağanüstü memnun etmişti. Ama son günlerde özellikle Ramazan ayının yaklaşması sebebiyle üreticimiz çaya girdi. Çaykur kontenjanı 15 kiloya düşürünce üretici özel sektörün eline düşürüldü. Bunu fırsat bilen 2,35’ten çay alan özel sektör bugün bizlere attığı mesajla çay fiyatını 1,80 TL’ye indirdiğini bildirdi. Yani bir hafta önce cebimizde olan 500 liramızı adeta kapkaç yoluyla özel sektör cebimizden almış durumda. Yani geçen Çarşamba günü 2,30 TL olan çay bugün 1,80 TL. Yani cebimizdeki 500 lira özel sektörün fırsatçılığı yüzünden onların cebine gitmektedir. Biz bunu başta iktidar partisi olmak üzere muhalefet siyasi partileriyle de görüştük ve onlara özel sektör temsilcilerine fiyatı çok aşağı çektiklerinden dolayı baskı yapmalarını istedik. Fırsatçılık yapılıyor, çok fazla çay olduğu için fiyatı iyice aşağıya düşürdüler” diye konuştu.

İyi Parti Rize İl Başkanı Celal Akarsu açıklamasında üreticilerin çay satma konusunda endişe taşıdığını ifade ederek, “Maalesef siyasi irade üreticimizin sorununa çare olamıyor. Yetkililerden üreticimizin bu mağduriyetini gidermesini parti olarak istiyoruz”dedi.
Haber.İlyas  Gür

468x60 -->

    Yorumlar

300x250, oluşturulma 19.10.2010 -->
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
E-GAZETE
  • batman'da büyük insanlık buluştu..
  • Nabız Gazetesi - Rize Haber , Rize Haberleri, Bölge Haberleri, Karadeniz Haber, Artvin Haberleri - 29 Mayıs 2015 Manşeti
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV