Muhtarlardan vekillere ”artık tahammülümüz kalmadı”
14 Temmuz 2020 Salı

FLAŞ HABER, AKP ‘li başkanın eşi ile ilgili habere yasak

Muhtarlardan vekillere ”artık tahammülümüz kalmadı”

Sözlerinize değil yazılı kanunlarınıza inanacağız

05 Haziran 2020 Cuma 11:22
Bu haber 2023 kez okundu
 Muhtarlardan vekillere ”artık tahammülümüz kalmadı”
 Muhtarlardan vekillere ”artık tahammülümüz kalmadı”

Rize muhtarlar federasyonundan bölge milletvekillerine ;” Gelin çay kanununu bir an evvel TBMM yasallaştırın” çağrısında bulundu.

Gençağa KARAFAZLI –Kuzeytvnet -

Rize muhtarlar federasyonu başkanı Tuncay MAŞALACI Rize Muhtarlar Federasyonu olarak tüm ilçe ve merkez mahalle ve köy dernek başkanlarıyla geniş katılımlı bir toplantı yaptıklarını çay tartımında yaşanan sorunları masaya yatırdıklarını açıkladı.

Kanunu ne zaman çıkaracaksınız?

Başkan Maşalacı  AKP li vekilleri eleştirdiği açıklamasında ; “Çay kanununun bugüne kadar belirgin bir şekilde TBMM meclisten çıkmaması,  başta bölgemizin genelde ülkemizin kanayan bir yarası durumundadır.210 bin çay üreticisinin ve bu milletin her zaman temel sorunu ve derdi olan her yıl Mayıs  ayında sıkıntısını yaşadığı çaydaki sorunların çözümü için  çay kanununu meclisten ne zaman geçirmeyi düşünüyorsunuz? “ Diye seslendi.

Sözlerinize değil yazılı kanunlarınıza inanacağız

Her mayıs ayı geldiğinde televizyonlarda mikrofonu elinde olan vekillerimiz çaydan bahseder ve temennilerini dile getirir. Bazen sıkıntılar bazen ise faydası olan açıklamalar yapılır. Sözde kalan hiç bir şeye tahammülümüz yoktur. Bizim beklentimiz mikrofonda söylemler değil, yazıda alınan kanunlardır

Hiç bir dönem Rize, Artvin, Trabzon ve Giresun vekillerimizin girişimine şahit olmadığımız ortak, yazı bir metinle TBMM ‘ne teklif verilmesi zamanı geçmiştir.

Muhtarlar olarak yardıma hazırız

Bu konuda içerik olarak kendilerine muhtarlar federasyonu olarak yardımcı olacağımızı hiçbir parti ayrımı gözetmeden bu kanunun çıkartılması için çaba içerisinde olacak vekillerimizin yanında olacağız.

Devlet fiyatı altında çay alan özel firmalar üreticiyi mağdur ediyor

Devletin verdiği fiyatın altında özel fabrikalarının çay almaları müstahsilimizi mağdur etmektedir. Müstahsilin mağduru edildiği her konu bizlerinde konusudur. Vatandaşımızın her derdini kendi kişisel derdimiz olarak görüyoruz.

Vekillerin pasif bir tutum sergilemesi kabul edilemez

Bizler vatandaşla en yakın ilişki kuran seçilmiş kişileriz. İktidar ve muhalefet partilerinin milletvekillerinin TBMM’ ne gerçekleştireceği bu girişim önce bölgemize sonra ise ülkemize fayda getirecektir.

Rize'li bir cumhurbaşkanına sahip olduğumuz ülkede bu kanunun çıkması için milletvekillerinin pasif kalmaları konuyu ihmal etmeleri ne derece doğrudur. Daha başka ne gibi bir fırsat beklenilmektedir. Bu yasa cumhurbaşkanının önüne geldiğinde kesinlikle onaylayacağını biliyoruz o halde konuyu halen daha cumhurbaşkanımıza sunmamak neyin nesidir?

 

 

Çay kanunu olmazsa olmazımızdır. Normalleşme süreci ile beraber açılan meclisimizde yapılacak çalışmalar da sunulan tekliflerin ön sıralarında yer alması gereken bir kanun teklifi çay kanunu teklifidir.

Çay, bu milletin güne başlangıç ve günü kapatış içeceğidir.  Çay, sohbetin ve dost meclisinin öncelikli ikramıdır. Çay bu milletin milli içeceğidir.

Milli içeceğimize sahip çıkmak en az müstahsil kadar Ankara'da yer alan temsilcilerimizin de görevidir. Bu milletin çay konusunda duyarlı davranmayanlara karşı karşı artık tahammülü yoktur. Çay kanunu çıkana kadar bu konunun takipçisi olacağımızı tüm kamuoyuna açıkça ifade ediyoruz.” dedi

    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV