Memişoğlu“Allahın ürününe kotamı olur“
14 Temmuz 2020 Salı

FLAŞ HABER, AKP ‘li başkanın eşi ile ilgili habere yasak

Memişoğlu“Allahın ürününe kotamı olur“

Alimim açıklamaları kabül edilemez

27 Mayıs 2020 Çarşamba 12:51
Bu haber 2454 kez okundu
Memişoğlu“Allahın ürününe kotamı olur“

Çaykur genel müdür vekili Yusuf Ziya Alım'in "kurallara uyun yoksa kontejanı düşürüzüm kotadan fazla çay aldım" şeklindeki üreticileri adeta tehtit eder açıklamasına yönelik tepkiler devam ediyor.

Gençağa KARAFAZLI -kuzeytvnet -


Çay üretici temsilcisi Recep memişoğlu,çaykun somurlularının üreticilere yönelik açıklamalarının kabül edilebilir olmadığını üreticiyi mağdur eden her türlü uygulamaların karşısında olduklrını belirterek şunları söyledi;

"Çaykur genel müdürü açıklamasında diyor ki, “çaykur olarak söylediğimiz gibi dönüme 600 kg kota alımımızı yapacağız, acele etmeyin kontenjan kadar belirlenen günler de çaylarınızı satmaya devam edin”.

Tamamda bu üretici kotasını doldurabilmesi için 35-40 gün çay toplaması gerekecektir. Tarlada hasat edilmesi gereken ürün bu kadar süre bekler mi? Biz diyoruz ki, kalite tarladan başlar, 35-40 gün sonra biçilecek çay yarısı odun yani atılacak lif olur. Bu anlayış Çaykur’un zararına değil midir? 
Neden çaykur günlük işleme kapasitesini kotasına göre artırmamakta ısrar etmektedir?
Bugünün Cumhurbaşkanı, dün Rize’deki konuşmasında ‘Allah’ın ürününe Kota mı olur?’ Demişti. Bugün olduğu gibi dünde, çaykur hiçbir dönem vaat ettiği kota kadar çay almamıştır. Bu dönemde 650 binton gibi hedefi küçültmesi bunu göstermiyor mu?
Bu soruların yanıtlanması, üreticinin endişelerinin giderilmesi gerekmektedir". diyerek tepki gösterdi.

    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV