“Mastürbasyon yapmaktan vaz geçin”
23 Şubat 2020 Pazar

Erdoğan'ın Köylüleri Gözaltına Alındı

“Mastürbasyon yapmaktan vaz geçin”

14 Ekim 2018 Pazar 14:48
Bu haber 10409 kez okundu
“Mastürbasyon yapmaktan vaz  geçin”

Rize barosu eski başkanı Av.Ateş Hatinoğlu Rahip Brunson olayında AKP’lilerin sergilediği tavrı özel facebook sayfasından ağır bir dille eleştirdi.

Hatınoğlu AKP’lilerin milli meseleleri politik malzeme haline getirdiklerini Ecevit örneğiyle kendilerini haklı çıkartmaya çalıştıklarını bunun ise mastürbasyon yapmaktan başka bir şey olmadığını bundan vaz geçmeleri çağrısında bulundu.

İşte Av Hatınoplu nun o dikkat çeken yazısı..

Bağımlı ve taraf olan yargıda bunlar doğal

Rahip Brunson olayı milli bir meseledir. Tutuklanmasında serbest kalmasında bir devlet kararıdır. Doğruluğu ve yanlışlığı tartışılacak başka bir sorun. Dünyanın en demokratik ülkelerinde bile Mahkemeler siyasi gerekçelerle garip veya hukuka aykırı kararlar verebiliyorlar. Bizim gibi yargı bağımsızlığı yerine bağımlılığı, tarafsızlığı yerine taraflılığı olan ülkelerde ise bu işler gayet olağandır. Kaldı ki çok ciddi ekonomik sıkıntıları olan, askeri, teknolojik bağımlılığı olan bir devlet için şimdiye kadar gösterilen dirençte bence küçümsenmemeli.

Ancak ben başka bir şeye değinmek istiyorum; Dileğim odur ki Ak Partili dostlar Rahip Brunson olayından bir ders çıkarmışlardır.

Mastürbasyon yapmaktan

Bu olayda ve diğerlerinde olduğu gibi milli meselelerimizi, milli davalarımızı (15 Temmuz, El Bap, Afrin operasyonları) siyasi bir propaganda malzemesi yapmaktan, dik duruş, dünya lideri vb. iddialı söylemleri Merhum Ecevit’in Clinton ile olan meşhur fotoğrafıyla süsleyip ABD’ye karşı onurlu duruşun bu ülkede ki en büyük sembolüyle dalga geçerek geçmişi külliyen aşağılamaktan, kuru, palavradan ibaret ve saçma bir hamaset jargonuyla mastürbasyon yapmaktan vazgeçin.

Aklınızı başınıza alın

Böyle yaptığınızda karşınızda ki insanlar düştüğünüz komik durumlarla dalga geçme hakkı elde ediyorlar. Ve bunu da hakkıyla yerine getiriyorlar. Onlara kızmaya, saçma sapan, komik bahanelerle laf yetiştirmeye çalışmayın ve kendinizi rezil etmeyin. Bence aklınızı başınıza alıp bundan böyle milli meselelerimizi, Türk Devletinin kazanım ve başarılarını suiistimal etmeyin, siyasi bir rant meselesi yapmayın, her şeyi parti, siyaset, oy penceresinde görmeyin, koskoca bir geçmişe küfretmeyin ve reddiye düzmeyin, kendinizden başka insanları, yaşam tarzlarını ve fikirleri dışlayıp, ocu bu cu diye damgalamayın, milleti bölüp kamplaştırmayın, siyasi fanatizmden vazgeçin. Hataları eleştirin, yanlışları cesurca dile getirin. Her şeyi alkışlamak, her yalana inanmak, her eksiğe bahane uydurmak, her haksızlığa boyun eğmek zorunda değilsiniz.

 

Bu devlet Ak Partinin iktidar olduğu 3 Kasım 2002’de kurulmadı veya yıkılmaktan kurtulmadı. Ak Parti gidince de batmayacak. Bu millete de, devlete de, vatana da yazık etmeyin.

AV.ATEŞ HATİNOĞLU

    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
E-GAZETE
  • batman'da büyük insanlık buluştu..
  • Nabız Gazetesi - Rize Haber , Rize Haberleri, Bölge Haberleri, Karadeniz Haber, Artvin Haberleri - 29 Mayıs 2015 Manşeti
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV