Külünkoğlu FETÖ dostluğu Dekana dayandı!!!
22 Kasım 2019 Cuma

Rizeli Delal :Gökçek beni bitirdi!!!

Külünkoğlu FETÖ dostluğu Dekana dayandı!!!

15 Eylül 2018 Cumartesi 14:45
Bu haber 9457 kez okundu
Külünkoğlu FETÖ dostluğu Dekana dayandı!!!
FETÖ nun ABD en önemli adamlarından birisi olarak gösterilen,  FETÖ nun ABD bulunan şirketlerinin birinde ortak olduğu ortaya çıkan, Rizeli bazı iş adamlarını ABD ye götürüp, FETÖ lideri Gülen ile görüştürdüğü mahkeme kayıtlarında yer alan,  FETÖ üyesi olduğu iddiasıyla hakkında suç duyurusunda bulunulan ve ABD ye kaçan,  yerel Çay TV sahiplerinden Cemal Külünkoğlu’nun RTEÜ eski dekanı Şaban Şimşek ile çok yakın dostluklar kurdukları ortaya çıktı.

Tartışmalı bir şekilde RTEÜ dekanlığından alınan Şimşek yerel medyada oluşturduğu özel dostluklar sayesinde RTEÜ yönetimini suçlayarak haksız bir yöntemle görevinden alındığını açıklamış kamuoyu desteğini alarak Rize de kalabilmek için sürekli olarak yerel medyanın gündeminde kalmayı başarmış yerel medya mensubu bir çok kişi ise dekanın görevden alınmasından dolayı  RTEÜ rektörünü sorumlu göstermiş ancak RTEÜ de ki görevinde kalma konusunda başarılı olamamıştı.

Rize nabız editörlerine gelen kısa bir bilgi notu dekanın Rize de kimlerle dostluklar kurduğunu ortaya çıkardı.

FETÖ DOSTU KÜLÜNKOĞLU DEKANIN YAKIN DOSTU ÇIKTI

FETÖ ile olan ilişkileri nedeniyle sorgulanan hakkında suç duyurusunda bulunulan ve ABD ye kaçan FETÖ’nun yakın dostu Çay TV’nin sahiplerinden Cemal Külünkoğlu ile RTEÜ dekanlığı görevinden alınan Şaban Şimşek’in çok yakın dostluklar içerisinde oldukları whatsapp sayfalarında yansıdı.

Eski dekan Şimşek bir paylaşımında “Zor zamanda görev yapmak, konuşmak ve yazmak” başlığıyla bir arkadaşının okuduğu kitaptan alıntılar yaparak gençlik yılları ve eski dostluklarını göndermelerde bulundu.

İşte Şimşek ’in dikkat çeken o paylaşımı!

Dekan Şimşek’in bu paylaşımına ABD de kaçak olarak yaşayan FETÖ dostu Cemal Külünkoğlu şu cevabı yazıyor! Ardından Şimşek’in Külünkoğlu’na ne kadar hasret duyduğunu ifade eden cevabı ve “en kısa sürede bulaşmak dileğiyle” notunu düşerek görüşmelerinin devam edeceği mesajını iletmesi oldukça dikkat çekiciydi…ABD de ye kaçan ve Rize’deki FETÖ iddianamesinde Rize'den ABD Pelsivanya ya iş adamlarını götüren isim olarak mahkeme tutanaklarında adı geçen Çay TV'nin sahiplerinden Cemal Külünkoğlu’na eski dekan Şimşek’in “seni özledim ”şeklinde cevap vermesi eski dekanın görevden neden alındığı ve FETÖ ilişkisi var mı?   Yok mu?  Gibi sorularında gündeme gelmesine neden oldu.

Sayın Dekanın Külünkoğlu’nun açıklamasına göre ABD ye Şikago’ya gittiği Külünkoğlu’nun kendisini ağırladığı görülüyor.

Şimdi ilk soru şu.

Sayın Dekan siz FETÖ dostu Külünkoğlu ile birlikte FETÖ’nun malikânesine Pelsivanya ya gittiniz mi?

İkinci soru şu,

Çay TV’nin sahibi olan FETÖ ilişkileri bilinen ve hakkında suç duyurusunda bulunulan Cemal Külünkoğlu’nun bahse konu FETÖ durumunu bilmenize rağmen neden bu derece dostane ilişki sürdürmeye ısrarcı olup özlemlerinizi iletiyorsunuz.

Bütün bu yaşananların sonucunda akla bir başka soru geliyor,

Sayın Şimşek RTEÜ de ki görevinden FETÖ ile ilişkisi olanlarla olan yakın dostluklarından dolayı mı görevinden uzaklaştırıldınız.

Eski dekan Şimşek bakalım bu haberimizle alakalı ne tür bir açıklık getirecektir. Şimşek’in Nabız haberde yer alan bu haberle ilgili yapacağı her türlü açıklamayı yayınlamaya hazırdır…

    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
E-GAZETE
  • batman'da büyük insanlık buluştu..
  • Nabız Gazetesi - Rize Haber , Rize Haberleri, Bölge Haberleri, Karadeniz Haber, Artvin Haberleri - 29 Mayıs 2015 Manşeti
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV