Korona günlerinde horona yasak

banner100

10 Ağustos 2020 Pazartesi

Türüt’ün FETÖ’den yargılanması devam eden eşi !

Korona günlerinde horona yasak

RİZE'DE HORON OYNANAN İŞLETMEYE COVİD-19 CEZASI

28 Temmuz 2020 Salı 01:31
Bu haber 770 kez okundu
Korona günlerinde horona yasak
 Rize Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, Kovid-19 salgını tedbirleri kapsamında sosyal mesafe kurallarına uymayarak düzenlenen organizasyonda horon oynanmasına izin veren ve bu görüntülerin sosyal medyada yer aldığı işletmeye idari para cezası uygulandığı belirtildi.


işte Valilikten yapılan açıklama


Sosyal medyada yer alan, Covid-19 Pandemisi tedbirleri kapsamında zorunlu sosyal mesafe kurallarına uymayarak düzenlenen organizasyonda “HORON” oynanmasına izin veren işletmeye idari para cezası uygulanmıştır. 


Covid-19 Pandemisi devam etmektedir. Bu bağlamda Maske, Mesafe ve Hijyen kurallarına dikkat etmemiz ciddi önem arz etmektedir.


Her bir işletme, her bir organizasyon ve her bir bireyin başına güvenlik ya da denetim elemanı dikmek mümkün olmadığından bireysel olarak bizler kendimizi ve etrafımızı kontrol etmeli, tedbirlere dikkatli bir şekilde uymalı ve uymayanları uyarmalıyız.


Covid-19 salgın sürecinin devam ettiği, riskin yüksek olduğu ve kurallara titizlikle uyulması gerektiği her tür imkanla duyurulmakta, ulusal ve yerel medyada sürekli dile getirilmekte, anonslar yapılmakta afişler ilanlar asılmakta yani her türlü uyarı her türlü yöntemle tekrarlanmaktadır. Bununla beraber yüzlerce idari para cezası uygulanmıştır. Bunlara rağmen halen bu tip davranışların varlığı hem mücadeleyi sürdüren ekiplerin moralini bozmakta hem de sadece kurallara uymayanların değil, tüm toplumun sağlığını olumsuz etkilemektedir.


Son zamanlarda ilimizde vaka sayılarının artışı da dikkate alınarak yeniden tüm vatandaşlarımızı duyarlı olmaya özellikle toplu organizasyonlardan kaçınmaya ya da kurallara uyarak katılmaya davet ediyoruz.

    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV