Kemalpaşa’da Müdür Yrd'sı Baz İstasyonuna İzin Vermiş
01 Haziran 2020 Pazartesi

CHP’li vekilden şok iddia, “zarar eden Çaykur fetöcü bir tv’nin uydu kirasını ödüyor!

Kemalpaşa’da Müdür Yrd'sı Baz İstasyonuna İzin Vermiş

Gece 03.00’te Gizemli telefon İddiası

14 Mayıs 2020 Perşembe 18:37
Bu haber 1089 kez okundu
 Kemalpaşa’da Müdür Yrd'sı Baz İstasyonuna İzin Vermiş
 Kemalpaşa’da müdür Yardımcısı Baz istasyonuna izin vermiş

Gece 03.00’te Gizemli telefon İddiası

Gençağa KARAFAZLI –kuzeyTVnet - Rize

Geçen Cuma günü Kemalpaşa halkı Çay fabrikalarında gizlice yapılan Baz istasyonuna karşı gerçekleştirdiği eylem sonrası başlayan tartışmalar devam ediyor.

Kemalpaşa halkının tepkileri sonrası Baz istasyonu yapılmasından vaz geçilmesinin ardından fabrika müdürü Asım Küçükler görevinden istifa ettiğini açıklamıştı.

Kemalpaşa halkı tarafından sorumlu tutulan müdür Küçükler ’in istifasının ardından bazı vatandaşlar ile Fabrikada çalışan işçiler müdür Küçükler ‘in olayda sorumluluğunun olmadığını haberi olmadan gece 03:00’ te  Baz istasyonun müdür yardımcısının bilgisi dâhilinde Fabrikaya gizlice sokulduğunu öne sürerek müdür Küçükler ‘in istifasını geri alması için imza kampanyası başlatmıştı.

İşçilerin bu imza kampanyası sonrası müdür Asım Küçükler ‘in istifasını geri aldığı öğrenildi.

Gece 03:00’ te Gizemli telefon İddiası

Rize nabız editörlerine bilgi aktaran bir vatandaş (ismi bizde saklı) Fabrika müdürü Asım Küçükler’in Baz istasyonuna karşı olduğu gördüğü baskılar nedeniyle de istifa ettiğini iddia ederek olayın perde arkasında yaşananları şu şekilde aktardı.

“Yaşanan bu olayda Fabrika müdürü Asım Küçükler sorumlu tutulmuştu ancak Küçükler’in olayla hiçbir ilgisi yoktur. Olaydan dahi haberi yoktur. Müdüre bile haber verilmeden hastanede olduğu bir saatte gece yarısı 03,00 sıralarında gelen gizemli bir telefonla gizlice çalışmalar başlatılmış.

Olayın asıl sorumlusu Fabrika müdür yardımcısı olan ve AKP ye yakınlığıyla bilinen Ş.S Baz istasyonun geleceğini ve fabrikaya alınması talimatı Verdiği öne sürüldü.
ÇAYKUR Türkcell ile anlaşma gereği daha önce özel bir teşebbüsün otelinin üzerinde olan Baz istasyonunun fabrika su deposunun üstünde kurulmasına dair anlaşma yapmıştı.

Genel müdür Fabrika müdürü ile değil yardımcısıyla görüşüyor

Bu talimatı veren müdür yardımcısının genel müdür ile siyasi nedenle yakın olduklarını kamuoyu zaten biliyor. Genel müdür Y. Ziya Alim fabrika ile ilgili sorunları fabrikanın asıl müdürü ile değil bu müdür yardımcısı Ş.S ile konuşarak çözmeye çalıştığı gerçeğini de bilmeyen yoktur.

Müdür yardımcısı “açın kapıları” demiş

Baz istasyonu şimdi yaşanan bir olay değildir bu olay geçen yıldan beri tartışılan Kemalpaşa halkının tepkisinden korkulduğu için bugüne kadar yapılmayan Baz istasyonu atanan müdür yarımcısının sayesinde bu yıl uygulamaya konulmak istenmiştir.

O gece gelen gizemli telefonun ardından, evinde lojmanda olan müdür yardımcısı Ş.S'nin  gece 03.00 ‘te  “açın kapıları” dediği iddiları sonrası  Baz istasyonu Fabrikaya alınmış çalışmalara başlanmıştır.

Müdür olaydan haberim yok dedi

Fabrika müdürü Asım Küçükler olaydan daha sonra haberdar olmuş ve kendisinin de burada Baz istasyonu kurulmasına karşı olduğu Kemalpaşa halkı tarafından bilinmektedir.

Fabrika müdür yardımcısı AKP li olarak bilinen Ş.S nin Fabrikada müdür olmak için çalışmalar yürüttüğü herkes tarafından bilinmektedir. Fabrika müdürünün bu işte hiçbir suçu yoktur yapılanlar Fabrika müdürüne değil müdür yardımcısına danışılarak yapılmıştır” iddialarında bulundu.

Yaşanan Protesto eylemi sonrası Fabrika müdürü Asım Küçükler eylemcilerle yaptığı konuşmada olaydan kesinlikle haberinin olmadığını açıkladığı konuşmasının video kaydı ise sosyal medyada yayınlandı.

    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV