Kemalpaşa'da Baz istasyonu eylemi istifa getirdi
07 Haziran 2020 Pazar

CHP’li vekilden şok iddia; “ÇAYKUR,FETÖCÜ ÇAY TV’NİN UYDU PARASINI ÖDÜYOR”

Kemalpaşa'da Baz istasyonu eylemi istifa getirdi

İstifaya karşı imza kampanyası başlatıldı

13 Mayıs 2020 Çarşamba 23:41
Bu haber 777 kez okundu
Kemalpaşa'da Baz istasyonu eylemi istifa getirdi
Gençağa KARAFAZLI-Kuzeytvnet..

Geçen Cuma günü Kemalpaşa halkı Çay fabrikalarında gizlice yapılan baz istasyonuna karşı bir eylem gerçekleştirdi.Halk Baz istasyonun yapımının iptal edilmesini istedi.
Kemalpaşa halkının bu eylemi sonrası baz istasyonu yapımının durdurulduğu açıklandı.

Yaşanan bu gelişmelerde Fabrika müdürü Asım Küçükler sorumlu tutulmuştu ancak daha sonra anlaşıldıkı müdür Küçükler olaydan haberi dahi yoktu gece 03,00 sıralarında gelen gizzemli bir telefonla müdüre bile haber veriilmeden proje hayata geçirildi.

Tüm bu gelişmelerin ardından Fabrika müdürü Asım Küçükler istifasını verdiğini açıkladı ve istifası çaykuryetkililerince kabül edildi.Kemalpaşa halkı bu kez olayda hiç bir rölünün olmadığını öğrendikleri müdür Küçüklerin istifasını geri alması için imza kampanyası başlattı.

Şimdi gelin Kemalpaşa gerçeğini oradaki gazeteci arkadaşımız Ramazan balcıoğlu'nun "müdürün suçu ne?" başlıklı yazısından okuyalım.

Müdürün suçu ne?

İki gün önce; Kemalpaşa’da kaçak yapılan, halkın büyük tepkisini çeken “baz istasyonu mühürlendi”, “çay fabrikası Müdürü istifa etti” haberini yapmış, Kemalpaşa halkı bir nefes almış sevinmiştik!
Kemalpaşa Çay Fabrikası içinde su deposu üzerine yapılan “Kaçak Baz İstasyonu”nu bu alanda nasıl ve ne şekilde yapıldığı, varsa sorumluların kim olduğu, bu ölüm kusan baz istasyonu için Hopa’ya, Kemalpaşa’ya ihanet edecek kadar ileri giden biri içimizde olabilir miydi?
İki gündür sosyal medyada ve gelişen süreçte Kemalpaşa halkı Çay Fabrikası Müdürü Asım Küçükler' suçlu göstermişti.

İşin aslı öyle değil sevgili dostlar! Emekliliğine az bir süre kalan biri neden istifa etsin?! Hele çok sevdiği memleketinin insanlarına hizmet etme çabası varken?
İlk bu olayı duyduğumda yanı 8 ay önce çay fabrikasının kilise tarafında defalarca yapılmak istenmişti ki müdür bir çok kez yazılar yazarak uygun olmadığını belirtmişti. Kemalpaşa Belediye Başkanı Ergül Akçiçek konuyu en iyi bilen ve takip edenlerdendir.
Gelin görün ki Çay Fabrikası Müdürü Asım Küçükler, hiç de tasvip etmediğim bir üslup ve muameleye maruz bırakıldı! Hakaret edildi, aşağılandı hatta kişiliği ayaklar altına alındı. Her ne olursa olsun böyle davranmamalıydık!
Nerede bizim insanlığımız,
Hoşgörümüz, doğruyu yanlışı ayırma özelliğimiz!!!!!
Haklı olduğumuz durumda bile bir Kemalpaşalı gazeteci olarak utandım...

İstifanın arkası...
Müdür, fabrika içinde oluşan haksızlıklara ve yapılan yanlışlara karşı tek başına mücadele verdiğini zaman zaman duymaya başladım. Çaykur’un fabrika üzerindeki baskısı karşısında onurlu duruşunu hep sürdürdü. İddiaya göre Ta ki pazar gecesi 03’te yapılan baz istasyonu inşaatının kendisine bildirilmeyip yardımcısına söylenmesi kendisi için bardağı taşıran son hamle oldu. Bu durum karşısında yine halkın yanında olarak istifasını verdi. Hiç bekletilmeden kabul edildi.
Hiç bir yere kaçmadan halkın arasında halka tüm gerçekleri anlattı. Herkes aklına geleni sordu, müdür cevapladı. Kimse yaptığını alkışlamadı.
öte yandan bu sabah; Fabrika çalışanları ve gerçek sevenleri biraraya gelerek gitmemesi için imza kampanyası yaparak çaba harcıyor, istifasını geri çekmesini istiyor.
Ben de diyorum ki;
Bu adam yanlış yerde değildi, onurlu bir duruş sergiledi. İçimizden biri içimizde kalsın!
Fabrika bizim, müdür de bizim!
Baz istasyonunu insanların yaşam alanlarında istemiyoruz!
Sevgi ile sağlıklı kalın!


Ramazan Balcıoğlu

    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV