Kazmaz Rize için neler yaptı, neler yapacak? 194296559

kule reklam -->

21 Mayıs 2019 Salı

Yaş Çay üreticisine ilk günden ŞOK.

Kazmaz Rize için neler yaptı, neler yapacak?

rizenabiz468*60 -->
11 Haziran 2018 Pazartesi 10:40
Bu haber 602 kez okundu
Kazmaz Rize için neler yaptı, neler yapacak?

 CHP Rize Milletvekili adayı Av. Remzi Kazmaz’ı neden aday olduğunu, Rize için neler yapmak istediğini anlattı…

Remzi Kazmaz Kimdir, Rize için neler yaptı, neden aday oldu?

ALDIĞIM CEZALAR ONURUMDUR

“Ben çayın çocuğuyum. Babam çay işçisi, annem çay üreticisi ve ben çay paraları ile okudum, avukat oldum. Çay paraları sayesinde kazandım. Şimdi kazandığımı toplumla paylaşıyorum. Rize’ye ve çaya bir vefa borcum var. Bu borcumu da Rize ve Rizeliye ödemek zorundayım. Çayda sömürü son bulsun diye, çay üreticisi çay paralarını peşin alsın diye çay üreticisi ve çay işçisinin haklarını savunageldim. Hak arama mücadelelerinde yanlarında oldum. Ama benim çay işçisi ve çay üreticisinin haklarını savunmam, hak arama mücadelelerinde yanlarında olmak zamanın iktidarının pek hoşuna gitmedi, bu yüzden birçok ceza aldım. O cezalar benim onurum ve gururum olmuştur. Aldığım cezanın mahkeme kararı duvarımda hala asılıdır.”

RİZESPOR’A 20 YIL HİZMET ETTİM

“Ben 20 yıldır Çaykur Rizespor’da Asbaşkan, yönetici avukat olarak görev yaptım. Her koşulda Rizespor’un hizmetinde oldum. Bu dönem zarfında birçok fedakarlıklarda bulundum. Rizespor’umuz düşse de ben onu hiç terk etmedim. Rizespor’un tarihini anlatan “Buhti’nin Düzünden Günümüze Kadar Çaykur Rizespor Tarihi” ve bu tarih sayfalarında görev alan Rizeli büyüklerimizi anlattım.”

ÇAYIN KİTABINI YAZDIM, FİLMİNİ ÇEKTİM

“Çayın kitabını yazdım. Çay üzerinde oynanan kirli oyunları anlattım. Çayın ve Çaykur’un özelleştirilmek istendiğini yıllar önce kaleme aldım. Çayın filmini yaptım. “Çaylar Şirketten” isminde bir belgesel film yaparak çaydaki dönen dolapları anlattım. Çaya sahip çıkmamız gerektiğini anlattım.”

DERELERİMİZE MUSALLAT OLAN HES’LERE DİRENDİM

“Dereleri talan eden zihniyetle mücadele ettim. Derelerimizi kurutan HES’lerle mücadele ettim ve bu mücadelem doğamız kurtulana, derelerimiz özgür akana kadar devam edecek.”

rizenabiz468*60 -->

    Yorumlar

rizenabiz300*250 -->
EN ÇOK YORUMLANANLAR
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
E-GAZETE
  • batman'da büyük insanlık buluştu..
  • Nabız Gazetesi - Rize Haber , Rize Haberleri, Bölge Haberleri, Karadeniz Haber, Artvin Haberleri - 29 Mayıs 2015 Manşeti
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV