Kazım Koyuncu gönüllerde anılacak
14 Temmuz 2020 Salı

FLAŞ HABER, AKP ‘li başkanın eşi ile ilgili habere yasak

Kazım Koyuncu gönüllerde anılacak

Koyuncu anmasına korona engeli

25 Haziran 2020 Perşembe 00:44
Bu haber 2451 kez okundu
  Kazım Koyuncu gönüllerde anılacak
  Kazım Koyuncu gönüllerde anılacak

Koyuncu anmasına korona engeli

Gençağa Karafazlı- Artı Gerçek

Karadeniz’in ası çocuğu Kazım koyuncu’ nün bugün 15. Ölüm yıldönümü ile ilgili gerçekleşmesi beklenen anma etkinliği ile ilgili Koyuncu ailesinden açıklama geldi.

Onsuzluğun acısını paylaşmak için omuz omuza durmayacağız, denilen açıklamada;

“Her birimizin kendi heybesinde biriktirdiği kadarınca değiştiği ve bununla beraber kolektif bir dönüşüme tanıklık ettiğimiz bir yıl 2020.

Biz, Koyuncu ailesi ve siz, Kazım Koyuncu ‘ya kıymet verenler; şimdi bir farklılığı beraber yasayacağız.

Onun bu dünyadan göçünün on beşinci senesinde, her sene olduğu gibi, onu sonsuza dek bağrına basmış̧ Pançol’da ona olan özlemimizi, ona olan sevgimizi, onsuzluğun acısını paylaşmak için omuz omuza durmayacağız. Bir araya gelmek, beraber ağlamak, birlikte ritüellerimiz her daim iyileştirici olmuştur.

Dileyen kendi anma seklini yaratmakta özgürdür

Ancak bu kez bir araya gelişimizin hepimizi tehlikeye atabilecek olmasından sebep ANMANIN TOPLUCA YAPILMASINA RAZI OLAMADIK.

Her şeyden öte insana hürmet eden Kazım Koyuncu tek bir kişinin bütüne nasıl bağlı olduğunu derinden hissetmiş biriydi.

Hepimizin Kazım Koyuncuyu anlama ve sevme biçimi farklı olabilir/ olmuştur, bu nedenle dileyen kendi anma seklini yaratmakta özgürdür.

Fotoğrafına bakıp belki sohbet etmek

25 Haziran'da gökyüzüne bakıp gülümsemek, bir çocukla oynamak, onun için masanıza bir tabak eklemek, bir mum yakmak, en sevdiği şarkısını dinlemek, ona dair anılarınızı düşünmek, “kumral bir çocuğun yaz öyküsü” başlıklı bir yazı yazmak belki, bir resim çizmek, fotoğrafına bakıp belki sohbet etmek... Onun anısını ne şekilde onurlandırmak isterseniz... Tüm bunları ayrı mekânlarda olsak dahi kolektif olarak hissedeceğimize, onun da isteyeceği gibi fiziki mesafelerden bağımsız ruhen dayanışma içinde olacağımıza eminiz.

Sevgiyle ve barışla kalın.

    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV